2014. jún. 24.

te írsz köszönő levelet az interjút követően?


szerző: Jobline

A köszönőlevél nem egyszerűen udvarias gesztus, hanem az álláskeresés folyamatának szerves része. Akár azt is eldöntheti, megkapod-e a munkát, amire jelentkeztél.
Az állásinterjú után nyomatékosítani kell, hogy nagyon szeretnéd megkapni a munkát, és te vagy rá a legalkalmasabb személy. A köszönőlevél elmaradása azt sugallhatja az interjúztatónak, hogy udvariatlan és lusta vagy, illetve nem is érdekel igazán a meghirdetett poszt. De milyen a jó köszönőlevél?

A
BigInterview tanácsaiból válogattunk.



 
Ne késlekedjInterjú után azonnal, de legkésőbb egy napon belül küldd el az e-mailt, amellyel megerősítheted a rólad kialakult jó benyomást, illetve szépíthetsz, ha úgy érzed, hogy interjú nem sikerült valami tökéletesen.
Azért nem szabad késlekedni, mert ezzel jelzed, hogy versenyben vagy az állásért, amit nagyon meg szeretnél kapni.



TestreszabásA köszönőlevél legyen egy kicsit személyes üzenet is. Már találkoztál az interjúztatóval, kialakult róla valamilyen képed, nagyjából sejted, hogy milyen ember. E benyomásaid alapján fogalmazd meg a levelet, és ha úgy érzed, a hagyományos, kézzel írott levél jobban illik a szituációhoz, ilyet küldj. Sok pályázó biztos, ami biztos alapon e-mailt és hagyományos levelet is ír.Vedd figyelembe az interjúztató korát és a cégnél betöltött pozícióját. Más tónusban szólíts meg egy fiatal, laza HR-est, illetve a hatvanéves, konzervatívnak tűnő vezérigazgatót.A köszönőlevél elején értelemszerűen köszönd meg, hogy az interjúztató időt szánt rád. Ezután jön a neheze.



3. Ez itt az (ön)reklám helye
A köszönőlevél, minek is szépítsük, reklám, amelynek célja, hogy eladd magad a cégnek. Amennyiben nincs több kör a felvételi folyamat során, ez az utolsó alkalom, hogy meggyőzd az interjúztatót az alkalmasságodról.A köszönetnyilvánítás után sorold fel szépen a tényeket és érveket, miért te vagy a legalkalmasabb jelölt a posztra, miként tudsz hozzájárulni a cég fejlődéséhez, miért lehetsz jobb és több, mint más pályázók. Legyél lényegretörő és tömör, de ne hallgass el egyetlen fontos részletet sem. Ha te is az a típus vagy, akinek utólag, a lépcsőházban lefelé tartva jutnak eszébe a legjobb válaszok, most előadhatod azt a mondandódat, ami az interjún nem ugrott be.Fejezd ki lelkesedésedet a poszt iránt. Ez különösen akkor fontos, ha az interjún egy kicsit merev voltál a lámpaláz miatt. A lelkesedést azonban ne vidd túlzásba. Az teljesen rendben van, ha azt írod, hogy óriási megtiszteltetés lenne a számodra egy piacvezető cégnél dolgozni, de olyasmit ne említs, hogy jelenlegi helyzetedben bármire képes lennél ezért az állásért.Végezetül sorold fel az elérhetőségeidet és ajánld föl, hogy szívesen megadsz magadról bármilyen egyéb releváns információt. Érdeklődj a felvételi folyamat további lépéseiről, amennyiben ez nem került szóba az interjú végén.Ha kicsit bonyulutabb volt az interjúztatás, mert a cégtől többen is beszéltek veled külön-külön – mondjuk a HR-es, a részleget vezető menedzser és az igazgató –, mindenkinek saját testreszabott köszönőlevelet kell küldeni.


4. Szigorúan ellenőrizz minden részletet

Ha kész a levél, ellenőrizd a helyesírást – NEM elég, ha ráküldöd a szövegre a javítóprogramot –, a neveket és a címeket. Nemcsak kínos, hanem katasztrofális eredménnyel járhat, ha valakinek pontatlanul írod a nevét. A címet is tilos eltéveszteni: hiába nagyjából azonos pozíciókról van szó, a kommunikációs igazgató nem sajtófőnök, az operatív igazgató nem vezérigazgatóhelyettes és így tovább. Ha nem tudsz valamit pontosan, és az interneten is hiába néztél utána, ne légy rest fölhívni a céget, és rákérdezni a dologra.
Ne feledd: megéri a kellő időt és energiát belefektetni a köszönőlevél kifogástalan megírásába, mert lehet, hogy végül ennek köszönhetően kapod meg az állást.

2014. jún. 14.

A leggyakoribb hibák, amit egy álláskereső elkövethet




szerző: Jobline
2014 június 11. 
Semmit nem szabad görcsösen csinálni, és ez az álláskeresésre hatványozottan igaz. De az sem jó, ha a másik végletbe esünk, és félvállról vesszük a feladatot. Rengeteg a csapda, amikor munkát keresünk, most hetet sorolunk fel.
Az álláskeresés is kemény munka, kitartóan sok energiát kell belefektetni. Vannak hullámvölgyek, amiken túl kell jutni, a menet közben elkövetett hibák tanulságai pedig hasznos fogódzókat nyújtanak. A The Guardian szerint a leggyakoribb buktatókat mindenképpen el kell kerülni.


1. Ne ez töltse ki az életedet
Fontos, hogy az embernek legyen munkája, de nem szabad minden energiát az álláskeresésre fordítani. Ügyelj az egyensúlyra: tölts megfelelő időt a szeretteiddel, tanulj valamit, sportolj, ne hanyagold el a hobbidat, keress magadnak új kedvteléseket. Legyen változatos az életed, mert gyakran előfordul, hogy minél görcsösebben akarsz egy bizonyos dolgot, annál kevésbé tudod megkaparintani.









Böngéssz az akár 90%-os kuponok nyújtotta kedvezmények világában!
Meglepetéskirály.hu




2. Ne sértődj meg

A munkakeresés során nem nehéz elutasításba ütközni, ez azonban természetes dolog, nem sikerülhet minden azonnal. A kisebb-nagyobb kudarcokat soha ne vedd személyes sértésnek, hanem elemezd az okokat, és tanulj belőlük. Mindig kérj visszajelzést, s az így kapott információk egyre közelebb visznek majd ahhoz az állomáshoz, ahol már a tiéd lesz a megcélzott munka.



3. Ne légy szürke
Amikor eldöntöd, hogy jelentkezel egy meghirdetett állásra, tedd fel magadnak a kérdést: miért pont engem vegyenek fel, és nem mást? A HR-es is erre vár majd választ az interjú során, de akár nyíltan fel is teheti neked ezt a kérdést. Gondold végig, milyen kiemelkedő tulajdonságaid és fontos tapasztalataid vannak, amitől te vagy az ideális jelölt a munkára, és készülj kiselőadással, hogy megfelelően prezentálhasd magad.



4. Ne légy túl szerény
Rokonszenves jellemvonás, ha valaki szerény és visszafogott, de az állásinterjú pont nem az az alkalom, amikor csillogtatnod kell ezt az erényedet. Sorold fel az érdemeidet, ügyelj arra, hogy lendületes és magabiztos legyél, aki a pozitív hozzáállásának köszönhetően sikeres tagja lesz a csapatnak.

5. Arrogáns se legyél
Előfordul, hogy a jelölt szorong, és túljátssza a szerepét, esetleg a természetes jellemvonásai közé tartozik a rámenősség. A túlzottan erőszakos, törtető munkavállaló azonban a legtöbb helyen nemkívánatos, ezért ilyen hozzáállással nem fogod elnyerni a felvételiztető rokonszenvét. Légy dinamikus, de érezd, hol a határ.


6. Ne jelentkezz mindenhová

Sokan járnak úgy, hogy az első kudarcok után pánik üzemmódba kapcsolnak, és az összes létező helyre elküldik az önéletrajzukat. Ilyen helyzetben az interjún kiderülhet, hogy az adott munka nem is felel meg a képzettségednek vagy az igényeidnek, és az újabb fiaskó miatt csak még jobban elmegy a kedved az egésztől. Az ilyen módszernek az is a hátulütője, hogy az ember hajlamos mindenhová ugyanazt a sablon-életrajzot és motivációs levelet küldeni, amelynek olvastán azonnal levonható a következtetés,. hogy nem kimondottan az adott feladatra pályázol, hanem vaktában lövöldözöl – így eleve be sem hívnak interjúra. Inkább kevés pozícióra, de gondos mérlegelés után jelentkezz, ne vesszen kárba az energiád.

7. Ne bújj el
Ma már egyre több munkáltató néz utána az interneten a jelentkezőknek. A közösségi oldalakra ezért kockázatos kompromittáló fotókat feltölteni, mondjuk amelyek túlzottan önfeledt pillanatokat örökítettek meg egy rockfesztiválról. De teljesen elbújni sem ajánlatos: manapság már az is gyanús lehet, ha valakinek semmilyen nyoma nincs az interneten. Készíts takaros Facebook-profilt, amelyen a legjobb oldaladról mutatkozol be a kíváncsi HR-esnek. Ha nagyon óvatos vagy szégyenlős vagy, legalább egy tárgyilagos LinkedIn profilt hozz létre magadnak, abból baj nem lehet.


http://boldoggyermekkor.internetoldala.hu/
Regisztrálj a
Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről!

Összefogással megmenthetjük a kis Ágoston életét

  Tóth-Helli Ágoston csak 10 hónapos, de csaknem 8 hónapja küzd a leukémia egy igen ritka fajtája ellen. Hiába harcol hősiesen, egyedül nem ...

Címkék