Álláskeresőként milyen weboldalt érdemes létrehoznod?












személyes weboldal támogatja az álláskeresést? De még mennyire! Válaszd ki, a Te céljaidat melyik weboldaltípus támogatná a leginkább.
Külföldön már szinte természetes, hogy egyre több embernek van saját, személyes weboldala. Nálunk még főleg csak a hírességekre, közéleti személyiségekre jellemző ez a trend, pedig egy saját weboldal az álláskeresés, karrierépítés szempontjából is óriási segítséget jelenthet.
A weboldalaknak több típusa van, ezek közül egy álláskereső a következők közül választhat:
1. Önéletrajz weboldal
Ez a karriert támogató weboldalak legegyszerűbb típusa. Ha ezt választod, nincs más dolgod, mint feltölteni az önéletrajzodat egy kifejezetten erre a célra létrehozott weboldal sablonba. Az ilyen oldalaknak általában egyszerű a felépítése. A legújabb divat az egyoldalas CV-weboldal, ami egyetlen nyitó oldalt tartalmaz az összes szükséges információval. A tartalom itt hasonlít egy online önéletrajzra, tehát leggyakrabban egy fotót, a munkahelyi tapasztalatodat és a tanulmányaidat érdemes feltölteni. A különbség egy LinkedIn profilhoz képest annyi, hogy lehetősséged van az oldal kinézetét testre szabni. Képekkel, videókkal és az oldal designjával rengeteg plusz információt közölhetsz a személyiségedről és a szakértelmedről egyaránt.
Ingyenes Tárhely 2. Szakmai blog
Egy fokkal bonyolultabb megoldás a szakmai blog létrehozása és működtetése, de a plusz energiák hosszú távon megtérülnek. A szakmai blog tartalmazhatja a tapasztalataid bemutatását is, de a lényege az, hogy rendszeresen írsz rá szakmádba vágó cikkeket. Itt tehát már nem csak azt éred el, hogy a látogatók megismerjék az önéletrajzodat. A bejegyzések révén azt is kommunikálod, hogy egy adott téma szakértője vagy. Egy szakmai blog működtetéséhez elszántságra, és némi íráskészségre van szükség. Egy bejegyzés megírása időt igényel, és ha elindítod a weboldalt, akkor havonta legalább egy vagy két posztot érdemes publikálni.
3. Portfólió oldal
A portfólió oldal a szakmai bloghoz hasonló weboldal, de azoknak ajánlott, akik munkáját vizuálisan is jól be lehet mutatni. Például egy grafikusnak vagy belsőépítésznek érdemes olyan weboldalt indítani, ahol az eddigi munkáiról képekben számol be. Léteznek kifejezetten erre a célra kialakított portfólió gyűjtőoldalak, de olyan saját weboldalt is létrehozhatsz, ami a szöveges posztok helyett a képi megjelenítésre helyezi a hangsúlyt. Ha olyan szakmában dolgozol, ahol a vizuális referencia fontosabb, mint az önéletrajzod tartalma, egy ilyen oldal sorsdöntő szerepet kaphat egy jó állás megszerzésében.
 

Milyen weboldalt soha ne csinálj?
Panaszblog
A panaszblog az álláskeresők csalódottságának ad hangot. Vannak, akik abban látják a megoldást a bennük lévő feszültség levezetésére, hogy blogban örökítik meg az álláskeresésükkel járó kudarcélményeket. Egy ilyen weboldal létrehozása kifejezetten káros, ezért nem érdemes vele foglalkozni. Ha a munkáltatók rátalálnak, könnyen elbizonytalanodhatnak. Senki nem szereti a blogbejegyzésekben panaszkodó, negatív kisugárzású álláskeresőket, függetlenül attól, hogy van-e igazságtartalma annak, amit a bejegyzéseiben közzétesz. A másik probléma a panaszblogokkal az, hogy amennyi energiát valaki beleöl, ugyanannyi energiából egy színvonalas szakmai blogot is lehetne működtetni. Akkor pedig már inkább ebbe az irányba, vagyis szakmaiságod professzionális kommunikálása felé érdemes elindulni.
Egy saját weboldal létrehozása utánajárást igényel, de a legjobb, ha ezt egy befektetésnek fogod fel. Egy színvonalas oldal hozzájárulhat ahhoz, hogy gyorsabban találj magadnak állát, de abban is segíthet, hogy a hosszú távú karrieredet építsd vele.
Szerző: Timár Krisztina, Álláskeresési szakértő | timarkriszta.hu

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Rendszerhasználati díj

keress pénzt kérdőívekkel és nyerj értékes nyereményeket