2014. nov. 16.

Hogyan jellemezd magad az álláspályázatban?

Az interneten fellelhető önéletrajzsablonoknak köszönhetően az álláskeresők egyre bátrabban írnak önjellemzéseket magukról, ami nagyon hasznos lehet, ha jól csinálják.
Sajnos a sablonokhoz ragaszkodva manapság minden önéletrajz csapatjátékos és önállóan dolgozni tudó, jó kommunikációs készségű jelöltekről szól. De az önéletrajz olvasója szinte sosem keresi ezeket, még akkor sem, ha ez van az álláshirdetésben (az is sablonból készült…) Ezért álláskeresőként válassz jobb taktikát az önjellemzésre: az adott állás, amire jelentkezel, valamiért érdekes számodra, hiszen azért jelentkezel rá. Valamiért neked való, de miért? Milyen tulajdonságok kellenek abban az állásban a szakmai tudáson túl? Ha ezeket írod le az önéletrajz „készségek” fejezetében, akkor te egy olyan jelölt leszel, akivel biztosan beszélgetni akarnak egy állásinterjú keretében.
Gondold át, mi az a tulajdonságod, ami eddigi állásaidban sikeressé tett! Precíz voltál, tartottad a határidőket, képes voltál egyszerre több dologgal foglalkozni? Barátságos voltál, akinek mindenkihez volt egy kedves szava? Vagy épp elmélyülő, esetleges nehéz külső körülmények között is jól dolgozni tudó, munkára koncentráló? Egy megbízható ember, akire mindig lehetett számítani? Aki hajlandó új dolgokat megtanulni egy új feladat kedvéért?
Ha őszinte vagy ebben a leírásban, a neked nem való állásokat is kiszűrheted. Ez elsőre nem hangzik biztatóan, mert így ki is ejted magad állásokból, de ezek olyan állások, amikben valószínűleg nem is tudnál sokáig megmaradni, vagy igen komoly lelki törések árán, tehát semmiképpen sem lenne előremutató a karriered szempontjából. Pl. egy határozott, önálló munkavégzést preferáló ember nem lesz megfelelő egy irányított, „kézi vezérelt” munkakörnyezetben.

Az egyes pozíciók szintén meghatározzák, milyen tulajdonságokkal, készségekkel érdemes érvelni magad mellett. Klasszikus hiba, hogy pl. vezetői pozíciókra a jelentkező leírja ugyan a vezetői eredményeit, hogy hány fős csapatokat vezetett, milyen témakörökben, de nem ír semmit a vezetői stílusáról, így az álláshirdető nem tudja meg az önéletrajzból, ilyen vezetőt keres-e az adott csapatának. A beosztotti pozíciókban a precizitást hangsúlyozzák a legjobban a jelöltek, de ez kevés. Ügyfélszolgálati munkakörökben legyen empatikus, de képes legyen határozottan képviselni a cég érdekeit. Érdemes írni a munkamorálról: akinek az elvégzett munka sikere fontos, és hajlandó erre akár sok időt is szánni, bizonyos pozíciókban értékes jelölt lehet (értékesítésben pl.), máshol viszont pont a gyors, „pörgős” jelölt lesz a megfelelő.
Amikor az önéletrajzba megtaláltad azt a max. 3-4 tulajdonságot, ami fontos lehet, és jó érv lehet melletted, ezeket a motivációs levélben példákkal alátámasztva kifejtheted. Légy önazonos: egy precíz, munkájára igényes ember önéletrajza szépen szerkesztett, precíz munka legyen! Fontos az őszinteség: sose írj magadról olyat, amiről azt gondolod, hogy jó érv, de valójában nem igaz rád. Nem baj pl., ha valaki nem igazán jó kommunikációs készségű, ha olyan állásra jelentkezik, ahol ez annyira nem is szükséges.
Végezetül: a készségek fejleszthetők! Ha úgy érzed, valami olyan készségben vagy gyenge, ami elengedhetetlen lenne, tanfolyamokkal, könyvekkel, interneten fellelhető oktató írásokkal, videókkal, próbálj meg magasabb szintet elérni ezekben is!
http://www.cvonline.hu/blog/author/jobangel

2014. nov. 14.

Mitől lesz jó a motivációs levél?

Mitől lesz jó a motivációs levél?

Egy rosszul megírt motivációs levél csökkentheti annak az esélyét, hogy az általunk kívánt állást megkapjuk. Egy, a közelmúltban végzett felmérésben kimutatták, hogy a munkáltatók 76%-a nem veszi számításba az aktuális pozíció kapcsán a hibásan megírt motivációs leveleket, legfeljebb adatbázisában raktározza el ezen pályázati anyagokat.


Éppen ezért fontos, hogy kísérőlevelünkben minden apró részletre kellően odafigyeljünk. Kerüljük az általános hibákat! Megmutatunk néhány hibát, melyek elkerülésével egyre közelebb kerülhetünk a tökéletes motivációs levélhez.

A leggyakoribb motivációs levéllel kapcsolatos hibák elkerülése

Nevezzük meg az általunk megpályázott pozíciót!

A munkaerőtoborzásért felelős HR-es személyek általában egyszerre több pozícióra is keresnek jelölteket. Ezért fontos, hogy a megszólítás után pontosan nevezzük meg az általunk megpályázni kívánt állást.

Ne sablon levelet készítsünk!

A motivációs levél lényege, hogy személyes kontaktust létesítsünk az olvasóval. Mindegyik levelet személyre szabottan készítsük el és küldjük el a megfelelő céghez! Ez jelenti a megszólítást - igen is nyomozzuk ki, ki a cégnél a HR-es, és azt is, hogy a hirdetésben leírt elvárásoknak megfelelő szavakat, kifejezéseket használjunk, melyekből egyértelműen kiderül, hogy vettük a fáradtságot, hogy egyedi motivációs levelet készítettünk.

Ne ismételjük önmagunkat!

Ne írjunk le mindent, ami az önéletrajzunkban már benne van, inkább engedjünk mélyebb betekintést szakmai tapasztalatainkba, melyekről az önéletrajz nem tesz említést! Számoljunk be arról, hogy milyen eredményeket értünk el legutolsó munkahelyünkön, és hogyan oldottunk meg egy-egy nehéz, kihívást jelentő feladatot!

Miért szeretnénk ezt az állást?

Semmilyen körülmények között ne tegyünk említést arról, hogy a pénz, vagy az utazási lehetőségek motiválnak minket az állásra való jelentkezésben! Inkább azt erősítsük, hogy miben passzolunk mi a pozíció elvárásaihoz, illetve hogy a meglévő tapasztalatunkat hogyan tudnánk kamatoztatni sikeres bírálat esetén.

Tartsunk egyensúlyt az önbizalom és az alázat között!

Nyilvánvalóan, motivációs levelünkben alkalmasnak szeretnénk feltüntetni magunkat az adott pozícióra, de ha túl arrogánsnak látszunk, elveszíthetjük a munkáltató bizalmát: „Dobd ki az összes többi kísérőlevelet! Én vagyok a te embered!”. Mutassunk lelkesedést és pozitív hozzáállást, de ne vigyük túlzásba.

Stílusjegyek

Az alábbi stilisztikai mutatókat érdemes szem előtt tartani, mikor motivációs levelet írunk:
  • Ne kezdjük úgy levelünket, hogy „Tisztelt Hölgyem / Uram” – derítsük ki a munkáltató nevét!
  • Elsősorban azokat a készségeinket és tapasztalatainkat emeljük ki, melyeket a munkaadó keres!
  • Levelünket egy erős bevezető mondattal kezdjük!
  • A munkáról annak sajátos nyelvén beszéljünk!
  • Ha elektronikus levelet írtunk, csatoljuk önéletrajzunkat, és győződjünk meg arról, hogy minden linkünk működőképes!
  • Gondosan olvassuk végig levelünket, miután elkészültünk vele!
Mielőtt elküldjük

Olvassuk át levelünket és ellenőrizzük a helyesírást, mielőtt elküldjük azt! Majd tegyük meg újra! Kérjük meg az egyik családtagunkat vagy barátunkat, hogy olvassa át levelünket. Ugyanezt tegyük meg az önéletrajzunkkal is, mielőtt feltöltjük! Ha nyelvtani problémába ütközünk, keressünk útmutatót annak javításához!

Végül, küldjük ki saját magunknak a levelet, hogy ellenőrizni tudjuk a formátumot. Ha hibát találunk, javítsuk ki, majd olvassuk el újból – ugyanis könnyen figyelmen kívül hagyhatunk egy-egy hibát, és nem akarjuk egy elírás miatt tönkretenni a kemény munkánkat.

A motivációs levél lehet, hogy rövid dokumentum, de nagyon fontos. Képet ad rólunk a munkáltatónak, és érdekeltté teheti őt személyünkben és arra késztetheti, hogy önéletrajzunkat is elolvassa.

2014. nov. 11.

Régóta keresel munkát hiába? Ezt csináld, hogy ne borulj ki, és megint legyen állásod!

A rossz hír az, hogy egy hazai álláskereső átlagosan másfél év kitartó próbálkozás után talál munkát, viszont jó hírrel is tudunk szolgálni: tippjeinkkel segítünk, hogyan vészeld át ezt a megterhelő időszakot.


Ha az embert folyamatosan frusztrációk érik, például nem kap választ azoktól a cégektől, amelyeknél állásra jelentkezett, gyorsan elmegy a kedve attól, hogy maximális lendülettel próbálkozzon. Milyen gyorsan? A magyar álláskeresők többsége már két hét sikertelenség után csüggedni kezd, és emiatt csökken az esélye annak, hogy jó benyomást tud tenni a következő állásinterjún. Mi a megoldás? Edzésben kell maradni, és optimistán tekinteni a jövőbe, mert csak az érzelmi egyensúly megőrzése biztosíthatja a sikert. A Careerplanning ötleteiből válogattunk.

NE HALOGASD! Állíts be Álláspostát a friss pozíciókról, most még egy Sony Xperia Z2-t is nyerhetsz!

  • Nem lehet elégszer hangsúlyozni: nem nyomorult munkanélküli vagy, hanem büszke főállású munkakereső. Most az a dolgod, hogy napi nyolc órában megpróbálj állást szerezni magadnak. Reggel kelj fel ugyanúgy, mint amikor még volt állásod, nyolc órában dolgozz azon, hogy megint legyen, és a szokott időben fejezd be a „munkanapot”. Ez a rutin nemcsak közelebb visz a célodhoz, de megfelelő keretet biztosít az életednek, így nem fogsz teljesen szétesni.

     
     
  • Pihenj, lazíts. A munkakeresés ne legyen állandó stresszforrás. Miután letelt a „munkaidő”, találkozz a barátaiddal, időnként mérsékelten rúgjatok be, olvasd el a könyvet, amely már régóta vár rád a polcon, és végre nézd meg azt az illegálisan letöltött filmet, amit a haverok három hónapja ajánlottak a figyelmedbe. (Ez utóbbi természetesen csak vicc volt, igazából a három hónapja vett, de még mindig bontatlan celofánban pihenő bolti DVD-re gondoltunk.)
       
  • Szakíts időt arra, amit eddig mindig csak halogattál. Régóta tervezted, hogy a hervasztóan sötétbarna szobaajtót végre vidám sáfrányszínűre pingálod? Nosza, láss neki, hiszen reggel nem kell elbumliznod a munkába, délután meg haza, tehát mondjuk napi háromnegyed órát vagy még többet meg tudsz spórolni, és ebből már ki tudod gazdálkodni az ilyen házi barkácsolgatásra szánható időt. A folyton szortyogó vécészelepet is rendbe tudod hozni, sőt, ha jól körülnézel, észreveheted, hogy a lakásban úgyszólván mindenhol meg lehet reparálni valamit. Ezzel nem csupán élhetőbb otthont teremtesz, de rengeteg sikerélménnyel jutalmazhatod magadat.
  • Önkénteskedj, jelentkezz részmunkaidős gyakornoknak. Adni öröm, és kapcsolatépítés szempontjából is kiváló lehetőség, ha különféle jótékonysági szervezeteknél tevékenykedsz vagy elmész részmunkaidős gyakornoknak olyan területre, ahol otthon érzed magad. Különböző nonprofit alapítványok, családsegítő szolgálatok, kisegyházak, egészségügyi szervezetek tárt karokkal várnak olyan lelkes embereket, akik hajlandók időt és energiát áldozni mások támogatására. Sok és sokféle emberrel találkozol ily módon, és ki tudja, talán pont tőlük hallasz olyan lehetőségről, amelynek révén végül stabil álláshoz juthatsz.
  • Tanulj valamit. Nem lomboz le folyamatosan le a munkahelyi stressz, juthat tehát elég energia arra, hogy megvalósítsd valamelyik régi tervedet: mondjuk elkezdhetsz végre portugálul tanulni vagy elmélyedhetsz az online marketing rejtelmeiben. Az „online” kifejezés nem véletlenül csusszant be a mondatba, mert a digitális korszakban egy csomó dolgot teljesen ingyen – na jó, az internetes alapdíj lerovása után –, lehet megtanulni a világhálóról. Egy mondás szerint az emberiség teljes tudása fönt van már a neten, mi mégis főleg cukimacskás videók és a haverok kajafotóinak nézegetésére használjuk. Szakíts ezzel a hagyománnyal! Az irdatlan információtömeget fordítsd a hasznodra, és akár autodidakta módon tanulj meg egy új szakmát, amíg állást keresel. Ez már rövid távon is jutalmazó sikerélményt jelent, és később még inkább meghálálhatja magát. 
    szerző: Jobline

hozd el a szüleidet a munkahelyedre!

Meghökkentő kezdeményezés: hozd el a szüleidet a munkahelyedre!

szerző: Jobline
2014 november 09. 
Még tavaly mozgalmat hirdetett a LinkedIn: arra buzdítja a munkahelyeket, szervezzék meg, hogy a fiatal alkalmazottak meghívhassák a szüleiket, akik megismerkedhetnek azzal, hogy mit is csinálnak a gyerekeik kilenctől ötig.
Az ötlet a LinkedIn egyik igazgatójának fejéből pattant ki, miután kapott egy e-mailt az édesanyjától, amelyben ez állt: „Próbálom elmagyarázni a barátaimnak, hogy mi a foglalkozásod, de képtelen vagyok rá, ezért kérlek, foglald össze néhány mondatban”.
A LinkedIn legott belső felmérést végzett, és azt az eredményt kapták, hogy a fiatal alkalmazottak több mint harmada szüleinek forgalma sincs arról, mivel foglalkozik a gyermekük.

NE HALOGASD! Állíts be Álláspostát a friss pozíciókról, most még egy Sony Xperia Z2-t is nyerhetsz!

Nő az elköteleződés
A Hozd el a szüleidet a munkahelyedre! kezdeményezés nem csupán azt eredményezi, hogy a szülők végre képbe kerülnek a gyerekük munkájával kapcsolatban. Lehet még egy ennél is fontosabb haszna is, vélik azok, akik támogatják az ilyen események megrendezését. A millenniumi generáció tagjai, azaz a huszonévesek többségükben felnéznek a szüleikre, egyfajta szerepmodellnek tekintik őket. A LinkedIn vezetői azt feltételezik, hogy ha a fiatal alkalmazottaknak a szülőket legalább közvetve sikerül összekapcsolni a munkájukkal, nő az elköteleződésük a foglalkozásuk és a cég iránt, erősödik a munkahelyi morál. Emellett a fiatal munkavállalók boldogabbak is lesznek, mert érezhetik, hogy élvezik szüleik támogatását. A Hozd el a szüleidet a munkahelyedre! esemény egyben arra is szolgál a LinkedIn vezetői szerint, hogy a gyerekek kifejezhessék hálájukat azért, mert a szülők felnevelték és magas színvonalú oktatásban részesítették őket.
Anya ott ül az állásinterjúnMár korábban is mutatkoztak jelei annak, hogy az amerikai millenniumi generáció tagjainak többsége erősebben kötődik a szüleihez, mint a korábbi nemzedékek, gyakoribb és meghittebb a kommunikáció. Tavaly a Wall Street Journal idézett egy 500 frissdiplomáson végzett felmérést. Az derült ki belőle, hogy a fiatalok nyolc százalékát a szülei elkísérték az első állásinterjúra, három százalékuknál pedig a szülő még a felvételi beszélgetésre is beült.         


Forrás: Jobline

A Huffington Post
szerint azonban nem biztos, hogy hasznos, ha a szülő ennyire beleavatkozik felnőtt gyermeke élete. A millenniumi generáció szülők által mikromenedzselt tagjainál ugyanis azt a tendenciát lehet kimutatni, hogy csökken a teljesítményük, mert abban a tudatban néznek szembe a kihívásokkal, hogy anyu meg apu majd úgyis segít megoldani a problémákat, ahogyan eddig is tették. Az is beszédes adat, hogy az Adecco felmérése szerint a frissen végzettek 13 százaléka szülői kapcsolatok, magyarul protekció révén kapta meg első állását.

A munkáltatók számára is kínos helyzeteket eredményez a túlzott szülői kötődés.
A Wall Street Journal cikke említ HR-eseket, akik arra panaszkodnak, mennyire kellemetlen, ha egy szülő betelefonál a céghez, és kérdőre vonja a szakembert, a gyerek miért nem kapta meg az előléptetést vagy a fizetésemelést. A HR-osztályok emiatt olyan stratégiát dolgoztak ki, amelynek jegyében szülői érdeklődés esetén bizalmasan kezelik a gyerek munkahelyi adatait.  

Ám vannak olyan frissdiplomások, akik lázadnak e tendencia ellen.
Ugyancsak a WSJ idéz egy 23 éves, frissen diplomázott lányt, aki semmiképpen nem vinné be a szüleit vállalati eseményekre: „Aggódnék, hogy elkezdenék képviselni az érdekeimet – mondta Lauren Bailey. – Tudom, hogy fiatal vagyok, de egy ponton már nekem kell meghoznom a döntéseket.”

A cégek ragaszkodnak hozzá
A fenti aggályok azonban nem tántorítják el a cégeket attól, hogy szülői napokat rendezzenek. A Google például tavaly májusban büszként számolt be arról, hogy a cég főhadiszállásán, Mountain View-ban rendezett családi eseményre több mint kétezer szülő jött el, ami azt mutatja, hogy az alkalmazottak számára fontos és érdekes volt ez a rendezvény.
A Price Waterhouse globális könyvvizsgáló cég pedig a gyakornokok számára külön rendez szülői napot, hogy növelje elköteleződésüket, és a sort még hosszan lehetne folytatni.

2014. nov. 9.

semmiképpen ne írj bele az önéletrajzodba ezeket

Állást keres?
Inkább hagyja,
hogy álmai állása találja meg Önt!

Tudja meg hogyan!


9 dolog, amit semmiképpen ne írj bele az önéletrajzodba

szerző: Jobline

Elküldted az önéletrajzodat a kiszemelt cégnek, de udvariasan elutasítottak, esetleg válaszra sem méltattak? Könnyen meglehet, hogy valami baj volt a CV-ddel. Például tele volt olyan lényegtelen információval, amik miatt pár másodperc szemrevételezés után a HR-es rácsapott a Delete gombra.
Képzeld magad egy HR-es helyébe. Egy-egy jobb meghirdetett pozícióra naponta több tucat, esetleg több száz önéletrajzot kap. Nincs ideje elmélyedni bennük, egy felmérés szerint átlagosan csupán hat másodpercet tud szánni arra, hogy végigfusson az elejükön, és mérlegelje, érdemes-e alaposabban foglalkozni velük. A Jobs.Aol szerint van néhány momentum, ami azonnal elveszi a kedvét attól, hogy végigolvassa a CV-det.
1. „Szeretnék erre az állásra jelentkezni”Ez nyilvánvaló, különben miért küldted volna el az önéletrajzodat? Kisiskolás dolog ezzel kezdeni egy CV-t, mégis rengetegen beleesnek ebbe a hibába. De! Akkor van értelme ennek a felütésnek, ha pályát váltasz, és ezt meg akarod indokolni. Például pedagógus voltál, de ezentúl pénzügyi területen szeretnél dolgozni. Ilyenkor kifejezetten kötelező nagyon röviden kifejteni, miért erre a posztra pályázol.









2. Azt se írd oda az önéletrajzod elejére, hogy Önéletrajz vagy Curriculum Vitae, hiszen ordít a szövegről, hogy micsoda.
3. „Fél évig egy étteremben voltam feketemosogató”Ha a különféle átmeneti munkáknak semmi köze nincs a meghirdetett álláshoz, tilos beleírni a CV-be. Ám amennyiben egy német céghez pályázol, és korábban bébicsősz voltál Hamburgban, ezt van értelme megemlíteni, mert nyelvi tapasztalatról tanúskodik.
4. „Szenvedélyem a foci és a horgászat”A hobbid valószínűleg nem érdekli a HR-est, hagyd ki a CV-ből, különösen, ha olyasmit írsz, hogy szeretsz olvasni és kirándulni. Ám ha sportszereket forgalmazó multihoz jelentkezel, és rendszeresen maratont futsz, ez releváns információ, mert feltételezhető, hogy az átlagosnál elkötelezettebb munkavállalója leszel a cégnek.


5. „Telefon: ..., e-mail:...”Nevetséges apróság, mégis bosszanthatja a HR-est, ha a telefonszámod és az e-mailcímed elé odaírod, hogy micsoda. A vak is látja, nem? Szakmaiatlan hozzáállásnak tűnik, egy lakáshirdetésben elmegy, önéletrajzban nem.
6. Ne add meg az aktuális munkahelyi számodatVeszélyes baki, ennek ellenére sokan elkövetik. Fura lenne, ha a HR-es a munkahelyeden, a kollégáid füle hallatára hívna interjúra, esetleg a titkárnő adná át a telefont, hogy egy másik cégtől keresnek.
7. Pénzről egy szót seA vágyott fizetésről csak akkor szabad említést tenni, ha az álláshirdetésben kifejezetten szerepel ez a kérés. Ugyanígy ne írd bele a CV-dbe, hogy eddig hol mennyit kerestél. Ez majd az állásinterjún fog szóba kerülni, és ott sem neked kell megpendítened ezt a kérdést.
8. Times New Roman helyett ArialBármennyire megszoktad, felejtsd el a Times New Roman betűtípust, mára az Arial számít professzionálisnak. Művészies vagy vicces betűtípussal akkor kísérletezhetsz, ha kreatív területen pályázol, de ebben az esetben nagyon ki kell találni az önéletrajz dizájnját, hogy eredeti, és ne kínos összbenyomást keltsen.Szintén ügyelj a betűméretre és a sortávra, hogy a szöveg könnyen olvasható, az összkép pedig tetszetős legyen.
9. Kerüld a hangzatos kifejezéseket és az öntömjénezést
A HR-eseket halálosan fárasztják az olyan agyonhasznált, semmitmondó kifejezések, mint „igazi csapatjátékos”, „erősen motivált/eredményorientált személyiség”, „fejlett problémamegoldó képesség/kommunikációs készség”. Ezek helyett a tények beszéljenek: „megoldottam”, „elértem”, „növeltem”, „kifejlesztettem”, és szerepeljenek mellettük a megfelelő számok, amikből a HR-es azonnal érteni fogja, milyen kiváló munkaerő vagy.

2014. nov. 4.

Kínos kérdések az állásinterjún. Miért akar munkahelyet váltani?










Az egyik leggyakoribb kérdés az állásinterjúkon… természetesen a többség azért váltana, mert valamivel nem elégedett a jelenlegi helyén.
De elégedetlenkedni, panaszkodni, a jelenlegi helyet bármilyen módon rossznak mondani nem illendő, és nem is ad pozitív képet az álláskeresőről. A kérdés célja sosem az, hogy kellemetlen helyzetbe hozzák az álláskeresőt. Inkább az, hogy megismerjék az igényeit, és azt, mivel lehet őt hosszútávon a cégnél megbecsült kollégaként megtartani. Ennek tudatában hogyan lehet erre jól válaszolni?

Beszélj a szakmai motivációidról!

Ha már van információd az állásról, a pontos feladatokról, akkor elmondhatod, hogy fejlődni akarsz, hogy kicsit mást akarsz csinálni, hogy megtanultál valami újat (idegen nyelvet, új szakterületet), amit az általuk meghirdetett állásban használhatsz. Ha még nincs információd, és ezzel a kérdéssel kezdi az interjúztató a beszélgetést, akkor a szakmai motivációidról beszélj. Arról, hogy az itt megpályázott pozíció fejlődést jelentene neked. Légy óvatos, a jelenlegi pozíciódról ne beszélj úgy, hogy lebecsüljék azt, vagy azt érezzék, te magad is lebecsülöd.

Ha az indokod a kiégés, az unalmassá vált munka, akkor is azt hangsúlyozd, milyen nagy várakozásokkal tekintesz egy új lehetőségre. Ez az a lelkesedés, ami állásinterjúkon meggyőzheti a kiválasztókat, hogy rád van szükségük. A jelenlegi és a megpályázott új munka jellege közötti különbség lehet jó indok a váltásra: pl. egy ügyfélszolgálatos, aki folyamatosan reklamáló ügyfelekkel foglalkozik, előbb-utóbb belefárad a sok negatív visszajelzésbe. Ha ezek után az új helyen pl. ügyfélmegrendelésekkel kell foglalkozni, az érthető módon lelkesítő lehet.

Magasabb fizetés

Ha az állásinterjú előtt/alatt erről még nem volt szó, akkor ezt nem szabad felhozni erre a kérdésre válaszul. Célozni lehet rá azzal, hogy magasabb pozícióba, komolyabb feladatokra vágysz (nyilván ez magasabb juttatási csomagot is jelenthet). Ha ez már szóba került előzőleg, lehet róla nyíltan beszélni: számodra szakmai és anyagi előrelépést is jelent, ezért fontos lehetőségnek tartod.
Ha a jelenlegi munkahelyed piaci helyzete megrendült és ez közismert az üzleti életben (pl. már a sajtó is írt róla), erre is lehet hivatkozni. Ne pletykálj, ne adj ki olyan információkat pl. céges tartozásokról, elvesztett ügyfelekről stb., ami nem nyilvános. Ha a helyzet még nem közismert, elég annyit mondani, hogy te személy szerint úgy látod, nem jó irányba mennek a dolgok, nem érzed hosszútávon biztosnak a pozíciódat.

 
Ehhez nem kell mást tennie, mint:
         
Regisztrálni a Profession.hu oldalán    
Feltölteni az önéletrajzát az adatbázisunkba    
Várni a beérkező állásajánlatokat    
         
         
     
       
  Naponta több mint 300
munkaadó válogat
a feltöltött
önéletrajzok között
  Megadhatja,
hogy mely cégek
ne láthassák
az önéletrajzát
  Egyszerű és
gyors
adatfeltöltés
 
             
     
    Többek között ezek a cégek is nálunk keresik az új munkatársaikat:    
   
     
  Töltse fel önéletrajzát, hogy Önre is rátalálhassanak a munkaadók!  
     
    Még nem vagyok regisztrálva az oldalon   Már regisztrálva vagyok az oldalon    
     
         
     
Üdvözlettel, a Profession.hu csapata



A megpályázott munkahely presztízse

Jónevű cégeknél dolgozni önmagában olyan lehetőség, ami megéri az állásváltás kockázatát. Elmondhatod, hogy részt venni egy ilyen cég munkájában, vagy egy ilyen projektben számodra nagyszerű lehetőség tanulásra, fejlődésre, jövőbeni céljaid elérésére.

Személyes ellentétek

Erről nagyon diplomatikusan kell beszélni. Érthető, ha nem akarsz egy olyan környezetben maradni, ahol nem érzed jól magad, de más emberek rossz hírét kelteni nem szabad. Elmondhatod, hogy a jelenlegi helyeden nyomasztó a hangulat, a kommunikációs stílus, úgy érzed, hosszútávon ez nem lesz elfogadható neked. Hogy vannak olyan szakmai elvek, amikről mást gondolsz, mint a vezetőid, ezért nem tudsz azonosulni egyes döntésekkel (és ne részletezd, milyen döntések ezek!). Innentől vissza is térhetsz a szakmai irányra, folytathatod azzal, mi fontos neked a szakmai munkában, az emberi hozzáállásban.

Külső okok

Objektív ok, ha pl. egy költözés miatt kezelhetetlenül messze kerültél a jelenlegi munkahelyedtől, problémás lenne bejárni naponta. Ilyenkor hangsúlyoznod kell, hogy az álláskeresésbe ugyan a költözés miatt kezdtél, de nem az a fő oka a jelentkezésednek, hogy ők közelebb vannak, hanem a szakmai előnyök.


Összefogással megmenthetjük a kis Ágoston életét

  Tóth-Helli Ágoston csak 10 hónapos, de csaknem 8 hónapja küzd a leukémia egy igen ritka fajtája ellen. Hiába harcol hősiesen, egyedül nem ...

Címkék