Henteseket, mészárosokat, késes gyakorlattal rendelkező húsipari szakembereket keresünk Hollandiába, sertés marha borjú feldolgozó üzemeinkbe. Elvárások: Több éves késes gyakorlat, szakmai-húsipari ismeretek, megfelelő fizikai állapot, jó motiváció, nagyfokú terhelhetőség, jó munkabíró képesség.
Jelentkezni önéletrajz elküldésével az amunkalehetosegek@gmail.com e-mail címen lehet!
-Minél jobb állást szeretnél megkapni, annál nagyobb szükséged van erős online brandre. Ehhez pedig saját honlap kell.
Tegyük fel, hogy fáradságos munkával kiváló szlogent készítettél magadnak, ami tökéletesen kifejezi a brandadet, ki is raktad a LinkeIn-profilodra és ott virít az önéletrajzod elején is. Ez azonban édeskevés, szükség van egy olyan kitüntetett helyre, amely önállóan hirdeti a márkád nagyszerűségét.
Erre majdnem mindenki rá is jön előbb-utóbb, de a legtöbben meggyőzik magukat, hogy hiába szeretnének, nekik úgysem jönne össze egy saját honlap. Öt alapvető kifogással csapják be magukat , pedig a megoldás egyszerűbb, mint gondolnák.
A leggyakoribb kifogás, amikor valakinek kicsit meg kellene erőltenie magát: ááá, én ehhez kevés vagyok, túl bonyolult, nem értek a netes barkácsoláshoz. A Workfolio szerint az emberek 77 százaléka szeretne magának saját honlapot, de csak 7 százalékuknak van, amiben jelentős része lehet a fenti kifogásnak.
A saját honlapra vágyó, de honlap nélküli 70 százalék nem is sejti, hogy egy kis munkával és odafigyeléssel egészen csinos website-ok hozhatók össze olyan praktikus csináld magad platformok segítségével, mint a már említett Workfolio, a WordPress vagy a Wix.
Nem tudnám, mit rakjak ki rá Az egyik leggyakoribb kifogás, miért nincs valakinek saját honlapja (pedig egyébként szeretne): a felhasználó nem tudja, milyen tartalommal töltse meg – mondja Charles Pooley, a Workfolio alapítója.
Holott a megoldás kézenfekvő. Ha a honlap azért készül, hogy a felhasználónak erős legyen a jelenléte az álláspiacon, az szerepeljen rajta, amit az illető prezentálni szeretne magáról a leendő munkáltatójának. Vagyis kicsoda ő, miben kiváló, miért érdemes szerződtetni, hol lehet elérni és így tovább. Az ilyen típusú saját honlap alapjáraton tehát az önéletrajz feladatát tölti be, csak sokkal kreatívabb és frappánsabb önkifejezési lehetőségeket kínál.
Nem érek én annyit, hogy saját honlapom legyen Mindenki ér annyit, és mindenki tud magáról érdekes tartalmat kirakni a netre. Ha valakiben nincs elég elszántság, mert mondjuk alacsony az önértékelése, bloggal érdemes indítani, ez a legtöbb embernek meghozza a kedvét ahhoz, hogy erősítse a netes jelenlétét.
Beszédes és tettekre serkentő adat, hogy a munkaadók 80 százaléka ma már ráguglizik a jelöltre, mielőtt behívná interjúra. Ha így van, hadd találjon rólad a HR-es egy izgalmas honlapot, amitől múlhatatlan szükségét érzi annak, hogy elbeszélgessen veled.
Nem akarok dicsekedni A szerényebb álláskeresők úgy gondolják, nem kell mindenkinek az orra alá dörgölni, milyen jó ereménnyel végezték el az egyetemet, hány nyelven tudnak és mit mindent értek el pályafutásuk során. Pedig jó bornak is kell a cégér, és a saját honlap az egyik leghatékonyabb eszköz ahhoz, hogy reklámozd magad. Azért megyünk az álláspiacra, hogy minél jobb áron eladjuk magunkat, a szerénykedésnek tehát itt nincs helye. Amennyiben ez nem elég meggyőző indok, érdemes arra gondolni, hogy akinek szép eredményei vannak, az nyilván keményen megdolgozott értük, amire joggal lehet büszke.
Ne feledd: a saját honlap nem azt kommunikálja, hogy beképzelt vagy, hanem versenyelőnyhöz juttat.
Nem is kell Ez az egyik legrosszabb kifogás, amikor valaki úgy gondolja, hogy a mindent átható internet és az okostelefonok világában nincs szükség saját honlapra, mert elég lesz, ha majd besétál az interjúra, tehetsége vakító fénnyel ragyogja be a szobát, és öt perc után már jön is az állásajánlat. Nagy tévedés – komoly az esélye, hogy erős netes jelenlét nélkül az ilyen pályázó el sem jut az interjúig.
Sokan, akik kevésbé vannak elszállva maguktól, úgy vélik, bőven elegendő, ha ott vannak a legfontosabb közösségi oldalakon, és gondosan karbantartják a profiljaikat. Ez pár éve még talán így is volt, csakhogy mostanra így már nehéz kitűnni a tömegből, és az oldalakon villódzó hirdetések, ide-oda mutató linkek is elvonják az érdelődők figyelmét.
A saját honlap viszont a maga egyedi hangvételével, letisztultságával sokkal vonzóbb információs forrás, ékesen beszél arról, ki vagy és mi szeretnél lenni.
Állást találni bonyolult feladat, nem csoda, ha olyan sok a buktatója.
Az álláskeresés számos olyan folyamatból áll, melyeknek harmóniába kell kerülniük ahhoz, hogy a kívánt állást megkaphassuk. Önéletrajzok, kapcsolatépítés, motivációs levelek, interjútechnikák és a kiválasztókkal való kommunikáció – mind kritikus összetevője az álláskeresésnek. Talán nem meglepő, hogy ebben a bonyolult játékban számos buktatóval is számolni kell. A leggyakoribb 15 hibára és azok megoldására világít rá cikkében aRecruiter.
Az önéletrajzban elkövetett 3 leggyakoribb hiba
1. Nyelvtani hibák és elgépelések
A legtöbb munka megköveteli, hogy odafigyeljünk a részletekre. A nyelvtani hibák, elütések szembeszökő jelei lehetnek annak, hogy a figyelem nem az erősséged. Mindig nyomtasd ki az önéletrajzodat, és olvasd el, mielőtt elküldenéd. Sőt még jobb, ha mások is átnézik. Több szem többet lát.
2. Nem sikerül egyértelműen bizonyítanod a sikereidet / listaszerűen, általánosítva sorolod fel a felelősségi köreidet
Amikor leírod korábbi munkahelyeidet, gyakran a „felelős valamiért” szófordulattal élsz, hiszen tudtára akarod adni a munkáltatónak, hogy komoly, felelősségteljes feladatokat végeztél, és ki akarod emelni az elért sikereidet. Azonban mindezt ne tedd passzív mondatokban. Ugyan a legtöbb álláshirdetés is felsorolásszerű, passzív mondatokat használ, te fogalmazz kerek mondatokban, és ne általánosítva írj, mintha harmadik személyről szólnál, hanem egyes szám első személyben magadról beszélj.
3. Ugyanazt az önéletrajzot használod minden egyes jelentkezésed alkalmával
Lehet, hogy ugyanazokra a munkakörökre jelentkezel, mégis vedd figyelembe a munkaköri leírás sajátosságait, és azokhoz igazítsd a jelentkezéseket. Ez megnyugtat afelől, hogy az önéletrajzod nem akad fenn az ATS-en (jelentkező nyomkövető rendszeren), mivel tartalmazza az elvárt kulcsszavakat.
A kapcsolatépítésben elkövetett 3 leggyakoribb hiba
1. Azt gondolod, a kapcsolatépítés annyit tesz, hogy azonnal szívességet kell kérni
Az emberek tévesen azt feltételezik, hogy a kapcsolatépítés rögtön személyes nyereséggel jár.Ez persze igaz is lehet egy nagyon általános értelemben, de ez a nyereség lehet olyan egyszerű dolog is, mint a kapcsolati hálód bővülése. Ne számíts tehát arra, hogy rögtön bemutatnak annak a cégvezetőnek, akinél munkát szeretnél vállalni.
2. Nem nyújtasz másoknak segítséget
Ha tényleg csak személyes hasznot vársz a networking-tevékenységből, valószínű elfelejtesz önzetlen segítséget nyújtani másoknak a kapcsolatépítés kölcsönösségen alapul. Néha már az is elég, ha csak jelzed másoknak, hogy számíthatnak rád.
3. A kapcsolatépítést kizárólag szakmai eseményeken tudod elképzelni
Ez szintén téves elképzelés, hiszen ha visszatekintesz az életedre, beláthatod, hogy gyakran a legváratlanabb helyeken futsz össze valakivel: egy kávézóban, étteremben vagy a buszmegállóban. Érdemes tehát úgy általában nyitottan állni az emberekhez, hiszen sosem tudhatod, hogy egy spontán „helló” mikor fordul át gyümölcsöző kapcsolattá.
A motivációs levélben elkövetett 3 leggyakoribb hiba
1. Nem testre-szabott a leveled
Ahogy az önéletrajz esetében, itt is mindig különféle motivációs leveleket kell írni a megpályázni kívánt pozícióhoz igazítva. Az interneten található sablonok közé beszorított motivációs levél zsákutca. Ha nem fektetsz bele többletenergiát, miért várod el a HR-estől, hogy beléd invesztáljon?
2. Nem utalsz az adott cégre
Ha csupán a képességeidről zengesz litániákat, de azok nem kapcsolódnak a vállalati célokhoz, a HR-es nem fogja érezni az elkötelezettségedet. Nemcsak magára az állásra jelentkezel, hanem egy olyan pozíciót pályázol meg, melyet egy adott cég hirdetett meg, és ennek a cégnek bizony van egy sajátos kultúrája, hírneve és küldetése. Ezért azt kell megmutatnod, hogy milyen személyes kapcsolódásod van mindehhez, hogyan illenél bele ebbe a környezetbe.
3. Túl hosszúra írod a levelet
A kísérőlevél hatékonysága egyáltalán nem a benne foglalt szavak számától függ, sőt egy terjengős írás akár el is rettentheti a HR-est az olvasástól. Az összegzés és a lényegretörés ráadásul egy fontos képesség, amit a HR-es máris tesztelhet az írásod alapján. Mark Twain azt mondta: „nincs időm rövid levelet írni, ezért írok egy hosszút inkább”, ezzel is utalva arra, hogy a lényeg megfogalmazása sokkal több időt és energiát követel, mint bő lére ereszteni a gondolatokat. Fókuszálj a lényegre, tedd személyessé, fűszerezd egy kis humorral – ez a jó motivációs levél receptje.
Az interjú alatt elkövetett 3 leggyakoribb hiba
1. Nem hagysz magadnak elég időt az interjúra
Az interjúk általában hosszadalmasak, ezért győződj meg róla, hogy nem kell utána sehová sem rohannod. Ellenkező esetben feszült leszel, rövidre fogod, esetleg nem találkozol azzal a személlyel, akit az interjúztató be akar neked mutatni.
2. Nem tartasz szemkontaktust / szegényes a testbeszédet
A kézfogástól kezdve a tartásodig a testbeszéded hatni fog az interjúztatóra, még ha nem is tudatosan. Az interjúztatónak kb. 6 perc és 25 másodperc kell ahhoz, hogy valamiféle benyomása alakuljon ki rólad. Ez elég kevés idő ahhoz, hogy végigvedd munkatapasztalataid fontos állomásait, ezért hiába tartogattad a végére a nagy durranást, a HR-es már eldöntötte, hogy szimpatikus vagy-e neki vagy sem.
3. Nem ismered a céget
Ha kevés, netán semennyi kérdésed sincs a HR-es felé, illetve nem ismered a céget eléggé, biztos, hogy búcsút inthetsz a lehetőségnek. Ha megkérdezik, miért akarsz itt dolgozni, van rá átgondold válaszod? Vésd jól az eszedbe, hogy nem egy állásra jelentkezel, hanem egy bizonyos céghez.
A HR-essel vagy a fejvadásszal való kommunikációban ejthető 3 leggyakoribb hiba
1. Túl bizalmaskodó vagy velük
Lehet, hogy már átestél a 12 körös interjú 11. körén is, és eközben egész jó kapcsolat alakult ki köztetek, de ne feledd, profinak kell lenned. Ezek az emberek nem a barátaid, ezért vigyázz, hogyan kommunikálsz velük. Ha hirtelen haverkodós, hátba veregetős lesz a stílusod, gyorsan kieshetsz a pixisből.
2. Túl gyakran érdeklődsz az eredmények felől
Senki sem akarja jobban lezárni a kiválasztási folyamatot, mint a HR-menedzserek és a fejvadászok. Természetesen nem gond, ha ézsszerű keretek között érdeklődsz a pályázati eredmények kihirdetésének időpontjáról, de ha naponta teszed ezt, nemcsak nem kapod meg az állást, de juszt se fognak téged értesíteni erről.
3. Nem reagálsz a leveleikre időben
Az érem mások oldala, ha a munkáltatótól érkező megkeresésekre nem adsz időben választ. Az e-mailek gyorsan felhalmozódnak, ezért könnyű figyelmen kívül hagyni a legfontosabbakat. Rendszeresen ellenőrizd a leveleidet, és reagálj rájuk még aznap..
A megvásárolt élelmiszerek 30 százaléka a kukában köt ki Európában,
Magyarországon pedig minden évben 1,8 millió tonna élelmiszer
hulladékot termelünk. Hetente átlagosan kilencszer dobsz a kukába
zöldséget és gyümölcsöt, és legalább kétszer húst,
kenyeret, vagy tejterméket.
A "ételt adok ételt kapok szeretet láda",
ahol idegennek ajánlhatod fel és vehetsz el ha rászorulsz név nélkül a megmaradt ételeket:
Ez valójában csak gondolkodás kérdése és nem pénzé.
Ez a csoport azért jött létre, mert született egy kezdeményezés
az elesettek, rászorulók megsegítésére.
Ételt szeretnénk juttatni az éhezőknek, minden számba jöhető támogató
bevonásával.
Megépítettünk egy ládát, amit valaki Szeretet Ládikának nevezett el.
Ebbe a ládába várjuk az élelmiszer adományokat minden
segíteni akaró embertől. Egyelőre ennyit tudunk, tervezünk, akarunk.
A fejleményekről folyamatosan beszámolunk.
Remek hírt kaptunk, megalakult a Szeged Bike Maffia! 😊
A Budapest Bike Maffia testvérszervezetének célja a nehéz
helyzetben levő civilek és szervezetek megsegítése, étel-
és egyéb adományok eljuttatása a rászorulóknak.
Mindig jól jön a segítség, főleg, ha az két keréken érkezik. 😉
A Szeged Bike Maffiát itt találjátok, és ha arra jártok,
dobjatok egy lájkot az oldalra, megérdemlik, hogy minél többen ismerjék
itt lehet nyomon követni a Magyar Élelmiszerbank egyesület tevékenységét - pl. az élelmiszer mentést is. http://www.elelmiszerbank.hu/
véradás
Kis gyerekként büszkén néztem édesapám és barátait mikor nagy kötéssel
kezükön jöttek haza a véradásról.18 évesen és 5 naposan adtam először vért
és azóta 80 alkalommal, így mintegy 240 beteg, sérült ember felépüléséhez
járultam hozzá. (de ezt nem dicsekvésként mondom :) ).
A legkomolyabb “ajándék”, amit jórészt ennek a gondolkodásmódnak köszönhetően kaptam, nőtt az önbecsülésem, egoizmius nélkül gondolhatok a megmentett emberekre.
E mellett az a tény se elhanyagolóható, hogy 3- 4 havonta felfrissül a vérem,
ha nátha vagy egyéb miatt néhány hetet csúszik a ceremónia, fejfájás
és "túltelítettség" érzése hatalmasodik el rajtam
..igen kb mint egy drogos :) .
Az hogy évente 4- 5 x teles egészségügyi vizsgálatot kapok,
meg rászoktam az egészséges életmódra (rengeteg folyadék,
változatos étrend stb ) már csak nekem jó.. meg a tb nek mert nem kell igénybe vennem az egészségügy egyéb szolgálatait . :)
Az alábbi oldalon apra és városra lebontva megtudom
találni a legközelebbi véradás helyszínét,
és azt is megtudhatom mikre kell ügyelnem .
AHOL A SZÜKSÉG, OTT A SEGÍTSÉG? – MOBILZUHANY HAJLÉKTALANOKNAK
A hajléktalanoknak többféleképpen lehet segíteni: étel, ital,
ruhanemű, ha úgy látjuk, pénz, de akár egy fürdési lehetőség is sokat
segíthet rajtuk. Erre a személyi higiéniára adott lehetőséget a városában
lakó hajléktalanoknak egy amerikai úriember, Jake Austin, aki
mobil fürdőszobákat hozott létre kifejezetten otthon nélkül élő rászorulóknak.
Zuhanyzási lehetőség hajléktalanoknak | Fotó: boredpanda.com
Az, hogy valaki hajléktalan, nem azt jelenti, hogy nem is igényelné
vagy nem örülne a lehetőségnek, hogy lezuhanyozhasson,
tiszta vízzel, szappannal, biztonságban, jó körülmények között.
Azok, akik igénybe vették Jake szolgáltatásait felüdülve,
újra emberszámba véve érezték magukat.
A kocsit használtan vásárolta a gazdája, és saját maga
alakította át tisztálkodásra alkalmas mobil fürdőszobává,
amelynek a Shower to the People, azaz Zuhanyt az embereknek
elnevezést adta. A vizet a tűzcsapokból veszik, és egy külső
generátor segítségével melegítik fel. A járgányban két zuhany van,
és egy sor mosdókagyló valamint WC-k. A szappant és mindent,
ami a zuhanyzáshoz kell ingyen adnak. Austin szerint a jó higiénia
segít az embereknek visszanyerni a hitüket, és segít egészségük
megőrzésében is, valamint visszaadja a hajléktalanoknak
elveszített méltóságukat.
Egyelőre csak a Missouri állambeli St. Luisban
működik, de Jake szeretné a kezdeményezését kiterjeszteni több városra is.
Zuhanyzási lehetőség hajléktalanoknak | Fotó: boredpanda.com
Zuhanyzási lehetőség hajléktalanoknak | Fotó: boredpanda.com
Az első kuncsaftok meglehetősen hálásnak tűnnek!
Egy apróság nekünk, de hatalmas dolog azoknak,
akiknek szüksége van rá:
Jó lenne egyre több ilyen kezdeményezésről
hallani, emberekről, akik segíteni szeretnének
egymáson, nem pedig ártani a másiknak.
A kérdés fontos, mert az augusztus 20-ai nemzeti ünnep kapcsán elhangzik sok minden: az új kenyér ünnepe, az államalapítás ünnepe, és Szent István ünnepe.
Mégis mit ünneplünk? Kezdjük az elején.
Eredetileg augusztus 15. volt. István király augusztus 15-én hívta össze a királyi tanácsot, ekkor kezdődtek a törvénynapok. (És 1038-ban augusztus 15-én halt meg.) Később Szent László ünneppé emelte az augusztusi időpontot, és 1083-ban szentté avatták Istvánt (épp huszadikán).
Egyházi ünnep. Augusztus 20-a sokáig egyházi ünnep volt, ám 1771-ben XIV. Benedek pápa több egyházi ünnepet is megszüntetett (aug. 20-át is). Ezzel Mária Terézia nem értett egyet és megtartatta az ünnepet (sőt a Szent Jobbot is először Bécsbe,majd Budára hozatta). Az első Szent Jobb körmenetet 1818-ban tartották. Nemzeti ünnep. 1848-ban már teljes pompájában virágzott e nap és nemzeti ünnepként ünnepelték. A szabadságharc leverése után az ünnepet (és a körmenetet) betiltották, enyhülést először 1860. hozott, majd a kiegyezés. 1891-ben Ferenc József munkaszüneti nappá emelte a napot. A trianoni katasztrófa után ez a nap színesedett a Trianont enyhíteni (vagy eltörölni) kívánó törekvésekkel, és még erősebb nemzeti színezetet kapott a nap.
Politikai változások 1945-ig nemzeti ünnep volt, ezután ezt eltörölték, de egyházi ünnepkén t még 1947-ig ünnepelhették nyilvánosan. A politikai vezetés tudta, hogy az ünnepet csak úgy nem lehet megszüntetni (augusztus 20-a népszerű és ismert ünnep volt), ezért átalakították 1948-tól az új kenyér ünnepére – majd 1949-ben az új alkotmány hatályba lépését időzítettek erre a napra. Régi tradíciók felelevenedése
1989-től ismét megrendezték a Szent Jobb-körmenetet, 1991-től pedig Magyarország hivatalos állami ünnepe és nemzeti ünnep, illetve Szent István király emlékére az államalapítás ünnepe.
Miért volt fontos az államalapítás? Tagadhatatlan, hogy István király a maga idejében nagyon megosztó király volt, és sokan a mai napig vitatkoznak azon, hogy az egyik (ha nem a) legnagyobb államférfi-e, vagy egy véres kezű zsarnok, aki a magyar tradíciókat eltörölte és üldözte. Nem célom, hogy igazságot tegyek, nem is tudnék. Kétségtelen, hogy az államalapítás és az új államvallás kemény kezet követelt, és kétségtelen, hogy a régi hit képviselőivel szemben nagyon keményen fellépett. Viszont az is kétségtelen, hogy a keresztény Európa közepén valószínűleg az egyetlen jó lépés az volt, ha európaivá és kereszténnyé emelkedik a magyar nép, és megalakul egy erős állam. Ennek az ünnepnek a legfontosabb üzenete talán az, hogy minden viszontagság és történelmi baj ellenére itt vagyunk, magyarul beszélünk és van legalább 1000 évnyi történelmünk, amire emlékezhetünk. Ti hogyan ünneplitek augusztus 20-át? T
Volt már, hogy ha túl sokáig próbálkoztál valamivel ami nem akart sikerülni azt tanácsolták, hogy állj meg egy pillanatra és tarts szünetet? A legtöbb esetben ez segít is, hiszen később kitisztult fejjel, újult erővel vágunk neki a feladatnak ami már elegendő ahhoz, hogy sikeresen teljesítsünk. Az álláskeresésnél azonban más tanács szokott elhangzani…
Bármely pillanat...
Bármely nap lehet lehetőség.
Hogy elindulj, és rendet tegyél!
A hiányzó összetevő:
A DÖNTÉS.
Ez Tőled indul.
És mindig a MOSTBAN van.
Bátorság kell hozzá...
Tehát ne szalaszd el EZT a pillanatot.
Indulj el.
A labda Nálad van.
Miért ne kezdhetnéd elölről az egészet?
Miért ne vághatnál bele újra? Miért ne csinálhatnád máshogy? Miért ne próbálhatnád meg másként, máshol vagy épp mással? Miért ne tehetnéd meg?!
Ne engedd, hogy bárki is azt mondja: ne tedd! Mindig úgy cselekedj, ahogy jónak véled, és ahogy érzed, mert a te életedet csak te éled. Ne vesztegess el egyetlen percet sem az életedből, s ha kell, bátran kezdj el mindent elölről! Túl rövid az élet ahhoz, hogy csak úgy beleragadjunk a rosszba. Minden nap egy újabb esély arra, hogy dönts: csak úgy éldegélsz, vagy belevágsz és élsz. Merj hát élni és még időben neki vágni az újnak, mert minden egyes „majd” kijelentéseddel egyszer csak végére érsz az útnak…
Állj meg egy percre!
Volt már, hogy ha túl sokáig próbálkoztál valamivel ami nem akart sikerülni azt tanácsolták, hogy állj meg egy pillanatra és tarts szünetet? A legtöbb esetben ez segít is, hiszen később kitisztult fejjel, újult erővel vágunk neki a feladatnak ami már elegendő ahhoz, hogy sikeresen teljesítsünk. Az álláskeresésnél azonban más tanács szokott elhangzani…
Aktív álláskeresőként inkább azok a tanácsok lehetnek ismertek számodra, hogy ne állj le a kereséssel, szánj még több időt rá naponta és küldd el még több helyre a pályázati anyagodat. Azonban az sem jó, ha ész nélkül mindenféle állásra jelentkezünk, mert egyrészről így növeljük az esélyét az elutasításoknak, másrészt annak is nagyobb esélye lesz, hogy csődörből vödörbe kerüljünk…
Nehéz helyzet ez, mivel számos nyomás nehezedik ránk (pl. családtagok nyomása, pénzszűke, stb.) és így hajlamosak lennénk egy idő után már bármit elvállalni. A baj ezzel csak az, hogy az interjúztatók megérzik ezt és elkezdenek hátrálni. Ők ugyanis olyasvalakit keresnek, aki lelkes az adott munka iránt.
Ilyenkor érdemes megállnunk és szünetet tartanunk álláskeresőként is.
Szánjunk időt rá, hogy átgondoljuk mivel akarunk a jövőben
foglalkozni, mi az amit szívesen csinálnánk, miben vagyunk jók.
Ha ezt letisztáztuk magunkban akkor már céltudatosan tudunk elkezdeni új helyet keresni. Olyan állásra jelentkezzünk, ami eléggé érdekes és releváns ahhoz, hogy örömmel és kellő magabiztossággal megpályázzuk.
Egy másik hiba álláskeresői részről, hogy sokszor kizárólag egy álláshirdetéstől várunk visszajelzést. A pályázati anyagunk elküldését követően beleéljük magunkat a pozícióba, minden nap várjuk, hogy behívjanak minket interjúra. Úgy rendezzük a napi teendőket, hogy mindig elérhetőek legyünk és bármikor be tudjunk iktatni egy interjút, félóránként ellenőrizzük a postafiókunkat, hogy nem érkezett-e üzenet a cégtől…
Az ilyen hozzáállással az a baj, hogy már jó előre elgondolunk mindent, így ha végül valami nem az elképzeléseinknek megfelelően alakul, akkor csalódni fogunk. Ilyenkor is fontos megtalálni az arany középutat, időt szánni egyéb lehetőségre, valamint az élet másik felére úgy mint a család, barátok, kikapcsolódás.
Szintén jelzésértékű lehet számunkra, ha már jó ideje keresünk állást, voltunk már egy pár interjún is és mégsem kaptunk sehonnan ajánlatot. Valószínűleg a pályázati anyagunk rendben van és a hozzánk illő állásra jelentkezünk, ezért is hívnak be interjúra. Ha nem tudjuk megmagyarázni mi hiányozhat, akkor érdemes szintén egy kis szünetet tartanunk és megkeresnünk az okokat. Segíthet ha újra lejátsszuk magunkban a beszélgetéseket és megpróbálunk visszaemlékezni a válaszainkra és viselkedésünkre. Lehet hogy haboztunk egy-egy kérdésnél, vagy látszódott, hogy kételkedünk hogy valóban ezt szeretnénk? Keressünk jeleket, hogy mi lehetett az oka annak, hogy nem bennünket választottak?
Fontos mindenben megtalálni és fenntartani az egyensúlyt, nincs ez másképp az álláskereséssel sem. Sokszor válunk türelmetlenné és szeretnénk minél hamarabb elhelyezkedni. Ne essünk azonban abba a hibába, hogy elhamarkodunk valamit (vagy épp ellenkezőleg, hogy túlságosan elhúzzuk a jelentkezést). Szánjunk időt arra, hogy átgondoljuk mivel akarunk foglalkozni, miben vagyunk jók és milyen helyen dolgoznánk szívesen. Ameddig önmagunkkal nem tisztázzuk a céljainkat, addig nem lesz sikeres a pályázásunk.
A siker titka, hogy megtanuld, hogyan használd fel a fájdalmat és az örömöt ahelyett, hogy a fájdalom és az öröm használna ki téged. Ha ezt megtanulod, te tartod kézben az életedet, ha elmulasztod, kiszolgáltatod magad az életnek.-- Anthony Robbins
Sokat szoktam gondolkodni az élet "nagy" kérdésein. Most nem feltétlenül arra gondolok, hogy ki vagyok én, hol a helyem a világban, vagy, hogy mitől megy a villamos.
Áruházunkban vásárolt termékeket igény esetén megrendelt időpontban házhoz szállítjuk. bővebben a „szállítás”menü fül alatt.
Áruházunkban a Budapesti Vásárcsarnokok egyes kereskedői által kínált többségében MAGYAR áruiból vásárolhatsz LEGOLCSÓBBAN.
Minden web boltunk egyedi, külön üzletekként értékesítenek.
Árukínálatunk ennek megfelelően országos szinten egyedülálló.
Oldalunkon rendelhetsz SPANYOL partnerünk BOR web áruházából is, ahol Spanyol borokat spanyol áron vásárolhatsz olcsón. bővebben spanyol borok fül alatt.
Köztudott, hogy amennyiben jó minőségű, és egyedi házi ízesítésű élelmiszert szeretnénk vásárolni, akkor ezt leginkább a vásárcsarnokokban tehetjük meg.
Web áruházunkban jelenlévő boltok kínálata nem egységes. Üzletenként más és más termelőktől vásárolnak a kereskedők, ezért minden web boltnak más az íz világa.
Magyarország és a környező országok tájainak ízei megtalálhatóak áruházunkban. Valóságos íz orgiában lehet részetek, vásárlásaitok során.
Csemege élelmiszer választékunkban megtalálhatjátok az igazi kalocsai, szegedi paprika őrleményeket, ételízesítőket.
Sajt választékunk óriási. Megtalálhatóak a nagy sajt készítők kínálatai, valamint a Speciális, 100%-ban tejből készült, adalékmentes házi készítésű tehén, kecske, birka sajtok. Erdélyi termékek.
KENYÉR-FINOM-PÉKÁRÚ-CUKRÁSZSÜTEMÉNYEK
Kenyér web boltjaink választékában több pék kínálata közül válogathatsz.
Léteznek még olyan pékek, akik tudják, hogy kenyeret lisztből vízből és kovászból is lehet sütni, s
Cukrász süteményeink között több cukrászda minőségi készítményei közül válogathatsz.
RÉTESEK
Web áruházunkban igazi, hagyományos módon készült, kézzel nyújtott rétesek széles választékából vásárolhatsz.
HÚSOK
Amennyiben igazi házi, hagyományos készítésű füstölt termékeket szeretnétek vásárolni, nálunk megtehetitek ugyanolyan vagy OLCSÓBB áron, mint a nagy élelmiszer láncok gyors érlelésű, füstöt nem látott „füstölt” termékeinél.
Web áruházunkbanértékesítő hús üzletek és saját Központi raktárunk beszállítói ezen termékeket hagyományosan állítják elő, követve évszázados hagyományainkat.
Természetesen megtalálhatóak a gyorspácos füstaromás húskészítmények is választékunkban.
Ezekben a húsüzletek többségében magyar termékeket, friss húsokat forgalmaznak sokkal jobb minőségben, mint a nemzetközi élelmiszer multik. A beszállítók többsége családi kis üzemek, saját íz világgal. Hagyományosan gyártják, tartósító szer és adalékmentes termékeiket.
Az itt vásárolt „darált hús, füstölt főtt császárszalonna” csomagolására ragasztott árú összetétele címkére nem az van írva, hogy 50-60% sertéshúst tartalmaz ( a többi rész valamilyen adalék anyagok egyvelege), mert ezen termékek 100% sertés húsból készültek adalék anyagoktól mentesen, hagyományainknak megfelelően.
Füstölt házikolbász választékunk óriási, minden húsbolt és a Központi raktárunk saját készítésű, vagy beszállító által készített terméket értékesít, más és más ízekkel a lehető LEGOLCSÓBBAN.
Web üzleteinkben rendelhetsz különleges húsokat is, mint például ARGENTÍNA PAMPÁIN NEVELT marhahúst, Spanyol SERRÁNO sonkát, EREDETI Orosz kaviárt.
Húsáru választékunkban természetesen megtalálhatóak az importból származó húskészítmények.
SZÁRNYASOK
Speciális baromfi húsokat értékesítő üzleteinkben vásárolhatsz hagyományosan, kukoricadarán nevelt „Tanyasi csirkét, kacsát, libát” valamint „istállós” tartásúakat is. Hízott libamájat legolcsóbban nálunk tudjátok megvásárolni.
HAL – VAD
Hal- Vad értékesítő üzleteinkben vásárolhattok élő édesvízi halakat, melyeket kérésre egyben, vagy konyhakészre készítik.
Édesvízi halak mellett óriási a tengeri friss vagy fagyasztott halak, rákok, tenger gyümölcsei kínálatunk.
Halászlé alaphoz kínáljuk a hal aprólékokat, hal fejeket, filézésből megmaradt hal gerinceket, keszegeket, belsőségeket.
Web áruházunkban igazi házi készítésű hordós vagy üveges savanyúságokból válogathattok kedvetek szerint.
A méltán Európa hírű Vecsési savanyúságok és egyéb tájegységeken készült kínálatunk minden igényt kielégítenek.
ZÖLDSÉG-GYÜMÖLCS
Web áruházunk zöldség- gyümölcs részében a hazai fóliás és szabadon termesztett zöldségekből és gyümölcsökből válogathattok kedvetekre.
Természetesen a hazai termékek mellett megtalálhatóak időszakosan az import zöldségek és gyümölcsök is.
Az év minden napján hozzájuthat olyan termékekhez, aminek nincs szezonja, vagy nem termelhető Magyarországon, de partnereink folyamatosan beszerzik és árusítják ezeket a termékeket, déli gyümölcsöket.
A Magyar termékek közül nagyon sok vegyszermentesen termelt BIO termékeket kínálunk Tisztelt Vásárlóinknak.
MÉZ
Web áruházunkban igazi házi mézek, s méz készítmények közül válogathatsz.
Mézet Magyar méztermelőktől vásárolunk Központi raktárunkba, garantáltan igazi mézet, mézből készült termékeket értékesítünk.
Kívül esel a szállítási területről, és / vagy némi pénzért terjesztenéd hírünket a fővárosi ismerőseid között ?? Ez Neked szól!!!!!!!!!! Kattints a részletekért a képre.