2022. jún. 30.

Ezek a munkavállalók vannak most nyeregben: annyi pénzt kérhetnek, amit nem szégyellnek

 A koronavírus-járvány teljesen felforgatta nem csak megszokott munkavégzést, de a munkáltatóhoz való hozáállást is. Világszerte kihívást jelent, hogy a távmunka miatt lazult a kapcsolat a munkaadók és a munkavállalók között, emiatt pedig ma sokkal könnyebben vált valaki munkahelyet, mint két évvel ezelőtt.





 Köcse Bálinttal, a Kincentric Magyarország vezetőjével beszélgettünk arról, milyen nehézségek és trendek alakítják most a munkaerőpiacot.
A Kincentric hazai és nemzetközi partnerekkel is dolgozik, általában milyen cégekkel működtök együtt? HR-tanácsadóként tapasztalsz különbséget a magyar, illetve a nemzetközi cégekkel közös munkában?

Köcse Bálint: A partnereink szinte minden ágazatot lefednek. Nagyon sok kiskereskedelmi, pénzügyi szolgáltató, gyártó vagy akár IT-céggel dolgozunk együtt. A legnagyobb különbség, hogy sok esetben a magyarországi ügyfeleink valamilyen multinacionális vállalat leányvállalatai, ahol megvan a globális stratégia, a vállalati kultúraértékek meghatározása, így mi sokkal inkább arra tudunk fókuszálni, hogy ennek a helyi alkalmazása hogyan tud megvalósulni. Konkrétan hogyan tudjuk a vezetőket fejleszteni, milyen akciókat tudunk kialakítani a szervezet számára, hogy ők egy elkötelező kultúrát alakíthassanak ki. Ezzel szemben a globális szervezeteknél jellemzően az anyacég központjával működünk együtt, akik egy sokkal nagyobb spektrumot, sok országot, sok helyi különbséget fednek le, és próbálnak egy olyan stratégiát megvalósítani, ami az egész globális szervezetre érvényes. Ott sokkal közelebb vagyunk a vállalat csúcsához, sokkal inkább stratégiai jellegűek az együttműködések, és inkább a koncepcióalkotáson van a hangsúly. Magyarországon pedig azon, hogy hogyan tudunk konkrét akciókat megvalósítani, így viszont helyi szinten ennek jobban is látjuk az eredményét.


Az infláció miatt sokan kerülnek anyagilag szorult helyzetbe, így sok munkavállaló szeretne most béremelést kérni, ha pedig ezt nem kapják meg, akkor könnyen lehet, hogy új munka után néznek. Ez viszont a munkaadóknak jelent magasabb költségeket, ami a mostani gazdasági helyzetben tovább nehezítheti a cégek életét. Ti mit érzékeltek ebből?

Ez valóban komoly probléma, amit ügyfeleink mind a saját bőrükön éreznek. Mi tanácsadó cégként mindig arra törekedtünk, már a járvány előtt is, hogy nem mindig a fizetés az elismerés egyetlen formája. A mi célunk, hogy jobb munkahelyeket, jobb munkahelyi kultúrákat tudjunk megalkotni az ügyfeleinkkel közösen.

Az látszik, hogy a fizetés egy nagyon fontos faktor, főleg akkor, ha nem éri el azt a szintet, amit az egyének szeretnének, de ezen kívül nagyon sok más tényező befolyásolja, hogy egy munkavállaló hogyan vélekedik a munkahelyéről."

A saját munka elismerése is számít, de ezt nem csak pénzzel lehet elérni, hanem olyan vezetői attitűdökkel is, mint a jó visszajelzés,  az erőfeszítés és a hozzájárulás elismerése, és a szakmai fejlődés lehetőségének a megteremtése. Fontos, hogy az emberek lássák, ők hogyan lehetnek többek ebben a szervezetben, hogyan mehetnek előre, milyen karrierutak léteznek számukra. Ezekre a területekre fókuszálva nagyon is lehet hatni arra, hogy valaki jól érezze magát a munkahelyén, és hosszú távú perspektívát lásson benne.

Sokszor beszélünk a munkaerőhiányról itthon, ami szintén problémát jelent most a munkaadóknak. HR-szakemberként szerinted most mekkora és milyen munkaerőhiányról beszélhetünk Magyarországon?

Amikor HR-es kollégákkal beszélgetek bármelyik cégnél, egyértelműen jönnek azok az impulzusok, hogy elképesztően nehéz megtalálni a jó munkaerőt. Nemcsak az IT-ban, hanem általánosságban a tehetségeket. Ők azok, akiket elég sok állásajánlattal megtalálnak, és emiatt valóban törekedni kell arra, hogy megtartsuk őket. Azt viszont nem tudom, mennyire dönt valaki pénz alapján. A munkáltatói márka, amit látunk egy szervezetből, egy elég nagy csomag, és ebben csak egy faktor a pénz. Mégis nagyon könnyen rájöhetnek az emberek arra, hogy csatlakoztak valahová egy komolyabb fizetés ígéretével, de ez nem elég ahhoz, hogy jól érezzék ott magukat ,és jól tudjanak működni abban a kultúrában.

Nehézség, hogy a szervezeti kultúrát nem látjuk előre, a cégeknek pedig fontos feladata, hogy ezt megmutassák"

Ha ilyen nehéz most jó munkaerőt találni, akkor mondhatjuk, hogy jó helyzetben vannak az álláskeresők? Mennyire könnyű most munkát találni Magyarországon?

Szerintem lehet Magyarországon munkát találni. A munkaadók helyzete most valószínűleg sokkal nehezebb. Földrajzi elhelyezkedésben, főleg ha valaki egy nagyobb gyárat szeretne nyitni egy olyan területen, ahol már eleve munkaerőhiány van, ott bizony nehézségekbe ütközhet. Gyakorlatilag nem tudok olyan ügyfelemről, akinek nincs jelentős számú nyitott pozíciója. Ez alapvetően meghatározza, hogy miből gazdálkodik most egy átlagos munkáltató.

Hogyan duplázhatod meg a bevételeidet akár 1 év alatt,

 pusztán 3 tudományosan bizonyított terület fejlesztésével?


                                                           szendreiadam.hu

Rengeteg olyan weboldal van, ahol kérdőívek kitöltésével lehet pénzt keresni, azonban nem mindegyik ugyanolyan jó. Van amelyik többet fizet, van amelyik kevesebbet, van amelyik nem érhető el Magyarországról, és van amelyik ugyan elérhető, de nincsenek felmérések a magyar célközönség számára. Az alábbi listában azok a kérdőíves oldalak szerepelnek, amiket kipróbáltam, és itthonról is megfelelően működnek.


munkakeresés: kérdőív (munka-kereses.blogspot.com)


Az utóbbi két évet minden téren a pandémia határozta meg. Sokan tartósan otthonról dolgoznak, míg másoknak hosszú kihagyás után kell visszatérni az irodába. Melyek a világjárvány legerősebb utóhatásai?

Egyre inkább látszik, hogy nem csak az először tapasztalt hatások befolyásolják most a munkaerőpiacot; inkább a hosszú távú hatásokra kell felkészülni. Azok a kollégák, akiket most vezetünk, nem ugyanazok, mint akik három évvel ezelőtt voltak. Megváltoztak az életkörülményeik, a személyes prioritásaik, hogy otthon milyen helyzetben kell helyt állniuk, hogyan gondolkodnak az életük különböző területeiről. Ez nem csak a magánéletükre vonatkozik, hanem a munkahelyükre is, ugyanis megváltoztak az elvárásaik. A munkavállalók egyre inkább szót kérnek, hogyan menjenek a dolgok a munkahelyükön, részt akarnak venni a döntéshozatalban, nagyobb rugalmasságra van szükségük, elvárják a munkaadótól, hogy teremtse meg a lehetőséget arra, hogy akár távolról dolgozzanak, nagyobb hangsúly helyeződik a munka és a magánélet egyensúlyára. Az is megváltozott, hogy egy személyesebb kapcsolódást keresnek a munkáltatójukkal és a vezetőjükkel, több törődést igényelnek. Ez a gondolkodásmód oda vezetett, hogy megindult egy nagy forgás a piacon. Sokan rájöttek arra, hogy a korábbi munkahelyük nem passzol bele az új gondolkodásukba. Több tanácsadó és kutató cég ezt a trendet különböző módon nevezi meg, mi erre a 'munkavállalók lázadása' kifejezést használjuk. Ez azt jelenti, hogy

Alapvetően mások a munkavállalók elvárásai, és a szervezeteknek erre muszáj reagálniuk, különben nem tudják megtartani a legjobbjaikat, ezzel pedig veszélyeztetik a hosszú távú sikerességüket"

A szervezeteknek ehhez úgy kell alkalmazkodniuk, hogy a saját kultúrájukat is alakítják a megváltozott munkavállalói elvárásokhoz. Azok képesek túlélni ezt a nagy turbulenciát, amelyek ebben a változtatási lehetőséget látják, és nem azok, akik csak egy megoldandó problémaként kezelik. Egy kicsit felborult az egyensúly, a munkavállalók elvárásai most jobban a felszínre emelkednek, több teret kapnak.

Vannak-e különbségek az egyes országok között, hogy hogyan próbálják a munkaerőt megtalálni, illetve megtartani a megfelelő szakembereket?

Egy magyar és egy nyugat-európai munkavállaló összehasonlítása kicsit egyenlőtlen, mert egészen más a reálértéke annak, amit egy átlagos magyar munkavállaló a saját munkabéréből megengedhet magának. Itthon sokkal hamarabb kerül valaki olyan helyzetbe, amikor már számolgatnia kell, meg tud-e élni az ajánlott fizetésből. Szerintem ennek köszönhető, hogy nálunk az állásinterjúkban hamarabb előkerül a pénz. A globális piacon az nem olyan nagy különbség, hogy a dolgozói elköteleződés, amit mi mérünk, csökkenő tendenciát mutat a világon mindenütt. A pandémia hosszú távú hatásai miatt, a folyamatos újratervezés miatt nagyon sok mindenkit kerülget a kiégés, a frusztráltság veszélye, és ez nemcsak magyarországi sajátosság, hanem globális. A tehetségek vonzása mindenütt kihívás. Ami itt egy cél lehet, hogy a szervezetek hogyan képesek hosszú távú perspektívát adni a kollégáiknak és önazonosan megmutatni magukat.

Globális szinten a dolgozók céghez való kötődése szenvedte meg legjobban a pandémiát"

Ez egyáltalán nem meglepő, hiszen alapvetően sok mindenkinek korlátozódtak a munkakapcsolatai azokra a kollégákra, akikkel közvetlenül együtt dolgozik. Most mindenki sokkal könnyebben mondja azt egy kicsit is szimpatikus ajánlatra, hogy akkor váltok; miközben lehet, hogy korábban ezt el sem tudta képzelni. Európában egyre jobban keresik a munkavállalók, hogy legyen beleszólási lehetőségük a munkahelyükön, az adott szervezet támogassa az ötleteiket és a kezdeményezéseiket. Európában szintén nagyobb az igény arra, hogy a saját vezetőmnek bármikor elmondhassam a véleményemet, illetve a munkahelyi stressz kezelhető mértékű legyen számomra.

A távmunka nagyon sokak életében változtatta meg a mindennapi rutint, és a rugalmasság ellenére sok szempontból kihívást jelent. Hogyan próbálják meg áthidalni a cégek az ebből adódó nehézségeket?

A távmunka azt eredményezte, hogy az egyének és a szervezetek közötti kapcsolódás gyengült. Ettől függetlenül a távoli munkavégzésnek abszolút van jövője, de nagyon fontos megtalálni, hogy mik azok a keretek, melyek ezt egyénenként működőképessé teszik. A vezetők szerepe extrém módon felértékelődik. Az ő feladatuk most reagálni az egyéni igényekre, kapcsolódást kialakítani a beosztottjaikkal. Ez most sokkal nagyobb részét teszi ki a vezetői munkának, főleg azoknál, akik korábban inkább szakmai szerepben dolgoztak. Itt az lehet a kulcs, hogy hogyan tudjuk a vezetőinket, és egyben a dolgozóinkat is úgy fejleszteni, hogy minél inkább tudjanak reagálni a változásokra, minél alkalmazkodóbbak legyenek, mert ez teszi lehetővé a működést távmunkában is.

Vannak bizonyos dolgok, amiket elvesztünk a virtuális munkavégzéssel. Ezeket tudatosan kell pótolni, erre alkalmakat kell keresni, a csapatunknak pedig meg kell adni a lehetőséget arra, hogy tudjanak kapcsolódni egymáshoz"

Időről időre kellenek olyan események, amikor nemcsak szigorúan szakmai feladatok mentén tudnak beszélgetni, hanem emberileg is kapcsolódhatnak egymáshoz.

Különösen a pandémia két éve után rengetegen érzik magukat lelkileg kimerültnek, sokakat fenyeget a kiégés. Tanácsadóként erre milyen megoldást tudtok javasolni?

A rossz hír, hogy nincs erre egyszerű recept, a szervezeteknek pedig készen kell állni arra, hogy a kollégáikat támogatni tudják kiégés közeli állapotban. Az egyik, amit tudunk javasolni, hogy a szervezeti kultúráról készített felméréseinkből nyert adatokat hogyan tudják beépíteni a saját munkakultúrájukba és szervezeti stratégiájukba a cégek. Gyűjtsünk adatokat, de ne csak az adatért, hanem ezeket használjuk tanulságok, következtetések levonására. Ehhez mindenkire szükség van a szervezetben, de természetesen elsősorban a vezetők hozzáállására és a mellé állítására. Figyeljünk a kollégák visszajelzéseire, és ezeket hatékonyan építsük be a mindennapi működésünkbe. A másik egy vezetői feladat, egy kapcsolódó, törődő vezetőnek gyakrabban kell becsekkolni a kollégáknál, és ha eddig nem tettük, kezdeményezni kell olyan beszélgetéseket, amik az ő hosszú távú jövőjüket őszinte beszélgetés kapcsán segít definiálni. Új célt kell keresni a kollégáknak, meg kell hallgatnunk, hogy mire van szükségük, és lehetséges, hogy ezek az őszinte beszélgetések oda vezetnek, hogy ennek a kollégának máshová visz az útja. Ilyen kommunikáció nélkül nem tudjuk megtartani a kollégákat. 

Hogyan lehet megelőzni a kiégést? Mi az, ami elégedettebbé teheti a munkavállalókat a napi munkájuk során, mit tudnak tenni a cégek, hogy megtartsák a dolgozókat, különös tekintettel a tehetségekre?

Ha hosszú kiválasztási folyamatok után egy cég és egy munkavállaló úgy dönt, hogy egymást választják, akkor jön egy nagyon fontos időszak, ami alapvetően meghatározza, hogy a belépés utáni időszakban mennyire tud elkötelezett lenni a kolléga. Ez az onboarding időszaka.

Az a javaslatom a munkáltatók számára, hogy ha már olyan szerencsések, hogy találtak valakit, aki nekik passzol, akkor legyen ez a kezdőidőszak ütős"

Próbáljanak meg egy olyan belépő élményt nyújtani a kollégának, aminek segítségével ő a kezdetektől azt fogja érezni, hogy köszöntik ebben a szervezetben, értékes munkát tud végezni, és hosszabb távon is el tud köteleződni a szervezet mellett. A kutatások szerint ennek óriási hatása van arra, hogy mit fog érezni a következő években, hogy később is ott marad-e a vállalatnál. Hosszú távon pedig az a fontos, hogy egy cég a saját munkavállalói számára legyen önazonos és jó. Az ő kultúrája az ő munkavállalóinak megfeleljen. Természetesen nem lehet mindenkinek megfelelni, azok a cégek tudják megtartani a munkavállalóikat, amelyek úgy tudják alakítani a kultúrájukat, hogy az jobban passzoljon a munkavállalóik igényeihez.

Jelenleg milyen HR-fejlesztéseket terveznek a cégek, milyen trendeket látni a munkaerőpiacon? Mire számíthatunk a jövőben, hogyan fog változni a munkaadók és a munkavállalók helyzete?

Azt látom, hogy a szervezetek egyre inkább figyelnek arra, hogy jól használják a rendelkezésükre álló HR-adatokat, a dolgozói visszajelzéseket. Ez egy egyértelmű trend, és meg is követeli a szervezetektől, hogy lépjenek ezen a téren. Szerintem hogy a legtöbb cég alkalmazkodott a pandémia hatásaihoz, digitalizálódtak, bevezették a távoli munkavégzést, átalakították az infrastruktúrát és a folyamataikat, a vezetők is változtak, sok esetben kényszerűségből, hogy megfeleljenek a munkavállalói elvárásoknak. Sok munkaadó viszont nem tudta kihasználni a pandémia hatásait arra, hogy valóban transzformálja a szervezeti kultúráját. Ezzel lehet, hogy kihagynak egy lehetőséget arra, hogy egy jövőálló szervezetként tudjanak működni. Folyamatosan, energiát és erőforrást nem kímélve kell törekednünk arra, hogy a vezetőknek a mindennapi feladatokon és a tűzoltásokon túl legyen ideje a készségei fejlesztésére. Ugyanez igaz a kollégákra is.

Minél inkább képessé tesszük a munkaerő-állományunkat arra, hogy alkalmazkodjon a változásokhoz, annál strapabíróbb és agilisabb szervezetté tudunk válni. Ez egy ilyen gyorsan változó környezetben alapkövetelmény, hogy folyamatosan tudjunk újratervezni"

Lehet egy törés abban, hogy kik azok, akik alkalmazkodtak ehhez az új helyzethez, és kik azok, akik lemaradtak? Lesznek, akik hosszú távon nem állják ki a pandémia utáni élet kihívásait?

Biztosan lesznek olyan szervezetek, amelyek arra törekszenek, hogy minél inkább visszatérjenek a pandémia előtti gyakorlataikhoz, míg mások igyekeznek kihozni magukból a maximumot; változni, hogy minél alkalmazkodóbbak legyenek. Biztosan lesz egy törés a munkaerőpiacon, de nemcsak a szervezetek között van meg ez a két pólus, hanem a munkavállalók között is, ezért valószínű, hogy mind a két típusú működéshez lesznek munkavállalók, akiknek komfortosabb az egyik vagy a másik működés. Az nagy kérdés, hogy ez a szervezetek versenyképességében hogyan fog megmutatkozni, de gyorsan változó környezetben az látszik, hogy azok a szervezetek, amelyek gyors változásra képesek, jobban tudnak teljesíteni.




forrás

Ezek a munkavállalók vannak most nyeregben: annyi pénzt kérhetnek, amit nem szégyellnek (penzcentrum.hu)




2022. jún. 27.

kérdőív yuogov

A YouGov egy nemzetközi oldal, ami kérdőívek kitöltéséért fizet. Az egyik legismertebb oldalak egyike, így sokan akartak regisztrálni rá korábban is, mindeddig azonban sajnos nem volt elérhető Magyarországról. Ez most megváltozott, végre innen is lehet regisztrálni, sőt, az oldal teljesen magyar nyelvű, és nem a más oldalakon néha látott gépi fordítás, hanem val

óban rendes magyarsággal van. Az oldalra 21 éven felülieket várnak. Ha fiú vagy, akkor különösen jó esélyed van sok kérdőívre, de természetesen lányként is érdemes regisztrálni.
, a YouGov most már mobil appal is rendelkezik. Így akár út közben is ki tudsz tölteni rövid kérdőíveket, illetve azonnal értesítést kaphatsz a mobiltelefonodra, amikor elérhetővé válik egy új kérdőív.
Hogyan használd?
Regisztrálj a YouGov oldalra itt
Regisztráció után töltsd le az alkalmazásboltból a YouGov alkalmazást, és lépj be a regisztráció során használd e-mail címeddel.



A regisztráció villámgyors, csak pár kérdésre kell válaszolni, és utána megadni az e-mail címedet, ahova egy ellenőrző kódot küldenek. A kód beírása után már gyűjtöttél is 50 pontot, viszont még nem végeztél, menj tovább, töltsd ki az első felmérésedet, illetve felül a Saját fiókra kattintva a Személyes adatoknál add meg a kért adatokat. Fontos, hogy mindent alaposan és őszintén tölts ki, mivel ezek alapján kaphatod majd később a meghívókat (valamint a kitöltésekért összesen 150 pont, azaz 400 Ft is jár). Ha ezzel végeztél, akkor már csak várnod kell a meghívókra, amiket levélben fogsz megkapni.
Az oldal érdekessége, hogy a belépéshez nem jelszót kell megadnod, hanem az e-mail címedre kapsz egy kódot, és azt kell beírnod. Ez ugyan egy kicsit lassabbá teszi a belépést, de biztonságosabb, és a kérdőívek úgyis levélben jönnek, akkor nincs erre szükség.
A kifizetés PayPal-ra történik, és már a kikérés után azonnal megkapod. A minimum kikérés 1500 pont, ami 4000 Ft-nak felel meg.

Már a régióban sincs elég munkaerő: mi lesz a Balatonnál?

 A járványhelyzet után újra a munkaerőhiány az egyik legkritikusabb tényező a hazai gazdaságban. Vannak szektorok, ahol még a járvány előtti időszakhoz képest is súlyosabb a helyzet. Ilyen a vendéglátás és a turizmus, ahol a szakemberek szerint még a balatoni szezont is veszélyezteti a munkaerőhiány.

„A koronavírus-járvány és az azzal járó teljes bezárás egyik legnagyobb kárvallottja a vendéglátóipar és a turizmus volt. Hónapokra zártak be éttermek, kávézók, hotelek, a vendéglátás és a turizmus egy időre megszűnt működni. Ez a helyzet rengeteg az iparágban dolgozó szakembert sodort megélhetési és egzisztenciális válságba, hiszen nem sok olyan foglalkoztató akadt, aki képes volt hosszú távon fenntartani a bezárások alatt is a foglalkoztatást – vázolta a kialakult helyzet hátterét Juhász Csongor a naponta 15 ezer embert foglalkoztató Prohuman HR-szolgáltató vállalat vezetője. – Nagyon sokan voltak, akik ebben a kényszerhelyzetben a lezárások alatt is működő vagy később gyorsabban visszaálló gazdasági területeken, szakmákban – logisztikában, kereskedelemben – vállaltak munkát. Közülük pedig sokan döntöttek úgy, hogy nem térnek vissza eredeti szakmájukhoz, így a korábbiakhoz képest is több ezer ember hiányzik ma a vendéglátóiparból.”

A szakember hozzátette: „A problémát tetézi, hogy a környező országokból kevés olyan, angolul jól beszélő vendégmunkás érkezett hazánkba, akik bevethetőek az idegenforgalmi területeken, ahol a vendégek tekintélyes része is külföldi. Az ukrán, szerb vagy más közelebbi, Európai Unión kívüli országból érkező dolgozók jellemzően anyanyelvükön kommunikálva tudnak munkát vállalni. Ez a vendéglátó szektorban nem segít.”

Juhász Csongor kiemelte, hogy míg korábban a gyártói, kereskedelmi területeken, logisztikában volt a legjellemzőbb a vendégmunkások alkalmazása, ma már a turizmus is ilyen szektor lehet. A különbség, hogy míg az előző gazdasági területekre a környező országokból érkező dolgozók jelenthetnek megoldást, a turizmusban és vendéglátásban messzebbre kell nézni.

----------------------------------------

Hogyan duplázhatod meg a bevételeidet akár 1 év alatt,

 pusztán 3 tudományosan bizonyított terület fejlesztésével?


                                                           szendreiadam.hu

Rengeteg olyan weboldal van, ahol kérdőívek kitöltésével lehet pénzt keresni, azonban nem mindegyik ugyanolyan jó. Van amelyik többet fizet, van amelyik kevesebbet, van amelyik nem érhető el Magyarországról, és van amelyik ugyan elérhető, de nincsenek felmérések a magyar célközönség számára. Az alábbi listában azok a kérdőíves oldalak szerepelnek, amiket kipróbáltam, és itthonról is megfelelően működnek.


munkakeresés: kérdőív (munka-kereses.blogspot.com)





-----------------------------------------

Vendégmunkások nélkül összeomolhat a turizmus és vendéglátóipar?

„A magyar kormányzat a súlyos munkaerőhiány miatt hozott intézkedése teszi lehetővé, hogy meghatározott hiányszakmákban az unión kívüli munkavállalók is bevonhatóak legyenek a hazai munkaerőhiány megoldására. A gyakorlatban mindez azt jelenti, hogy azokon a területeken, ahol már nem lehet magyar dolgozókkal betölteni egy-egy pozíciót, és ez a helyzet már huzamosabb ideje fennáll, a vállalatok dönthetnek úgy, hogy vendégmunkásokkal oldják meg a munkaerőproblémákat. Könnyen belátható, hogy ha egy hotel, étterem vagy kávézó csak azért nem nyit ki mert, elfogyott a hazai munkaerő, az senkinek sem jó” – fejti ki Juhász Csongor. Hozzátette: „Természetesen első körben belföldön szeretne mindenki munkaerőt találni. Ahol lehet, ott magyar dolgozókat vesznek fel, hiszen a külföldi vendégmunkások foglalkoztatása jóval költségesebb, de sokszor ez az egyetlen megoldás az üzletmenet fenntartására. Az ipari és gyártói területek után például a belvárosi vendéglátóhelyeken, hotelekben vagy a Balatonon is egyre több lehet a vendégmunkás a következő években.”

 Ázsiából érkezhet a megoldás?

A budapesti belvárosban ma már egyáltalán nem ritka, hogy egy-egy felszolgáló nem beszél magyarul és a kommunikáció angolul zajlik. Mindez nem okoz gondot, egyrészt mert a vendégek többsége külföldi, másrészt pedig mert a magyar vendégeknek sem jelent különösebb problémát, hogy adott esetben angolul rendeljenek. Természetesen jellemzően vegyesen foglalkoztatnak magyar és más nemzetiségű dolgozókat, de ahogy megyünk bele a szezonba, egyre több külföldi vendgémunkás érkezhet hozzánk. „A Prohumannál már évek óta látjuk azt a tendenciát, hogy nemcsak Magyarországon, de a tágabb régióban is csökken a rendelkezésre álló munkaerő. Éppen ezért már nemcsak a környező, de távolabbi országokból érkező vendégmunkásokkal is igyekszünk segíteni a hozzánk forduló vállalatokat, cégeket, akár a turizmusból vagy vendéglátásból is. Ez utóbbi szektorban különösen például az Indonéziából és a Fülöp-szigetekről érkező vendégmunkások jelenthetnek nagy segítséget, hiszen esetükben jellemző a megfelelő szintű angol nyelvtudás és általában szívesen dolgoznak ezen a területen” – mondta el Juhász Csongor.

Ázsiai munkavállalók: erős szűrők

A szakember hozzátette, hogy a Magyarországra érkező dolgozók nagyon erős „szűrőn” mennek át először saját hazájukban, majd ide érkezve is komoly kiválasztási rendszeren keresztül ellenőrzik, hogy csak a valóban megfelelő tudással és felkészültséggel rendelkezők vállalhassanak munkát. A vendégmunkások kontrollált és szabályszerű foglalkoztatását rendkívül szigorú jogszabályi háttér biztosítja, melynek része, hogy csak az előzetesen akkreditált vállalatokon keresztül lehet vendégmunkásokat egyszerűsített eljárásban foglalkoztatni egyes, unión kívüli országokból és kizárólag meghatározott, kritikus munkaerőhiánnyal küzdő szektorokban. „Jó hír lehet a vendéglátószektor számára, hogy az indonéz vagy filippínó munkavállalók gondolkodásában Európa egységes megítélés alá esik, nem rendelkeznek preferenciákkal a nyugat-európai országok irányába. A tapasztalatok azt mutatják, hogy számukra a magyar környezet is ugyanolyan motiváló lehet, mint ha például Németországban dolgoznának – emelte ki Juhász Csongor. – Talán furcsa lehet mindez azok számára, akik már sokszor szembesültek azzal, hogy vannak vendégmunkások, akik „csak ugródeszkának” használják a magyarországi lehetőségeket: a Nyugat vonzereje az ukrán, szerb vagy más környező országokból érkezők esetében sokkal erősebb. Az ázsiai dolgozók alkalmazása ilyen módon az Európán belüli migráció kockázatát is jelentősen csökkentheti. Számukra a ma Magyarországon általánosságban kínált bérszínvonal elfogadható, sőt vonzó.”

2022. jún. 26.

kérdőív tgm

Regisztrálj ma ingyen és keress pénzt online és mobilos felmérésben történő részvétellel!

Mi, a TGM Panelnél biztosítunk arról, hogy a véleményedre adnak, és hangsúlyt fektetnek az elégedettségedre. Vegyél részt rendszeresen piackutatási felméréseinkben, lépj kapcsolatba olyan cégekkel, akiket ismersz, és kapsz készhez készpénzben a fizetést, mindezt otthonod vagy irodád kényelmében.

Kérdőíveink kitöltése a pénzszerzés könnyű és gyors útja. Keress akár 420 forintot minden kérdőív kitöltésével. Nem csalás! A globális csapatunkhoz való csatlakozás teljesen ingyenes. Regisztrálj most és keress pénzt online!

Rövid összefoglaló:
TGM Panel egy nagyon egyszerűen használható kérdőíves oldal. Ahhoz, hogy pénzt tudj vele keresni, egyszerűen csak ki kell töltened azokat a kérdőíveket, amikre meghívnak. E-mailben küldenek meghívót, ha van elérhető kérdőív. Naponta vannak elérhető kérdőívek, sőt egy nap akár 2-3 kérdőív kitöltésére is kaphatsz meghívást.

A TGM Panel extra bónusza, hogy akkor is kompenzálnak, ha nem sikerül kitöltened a kérdőívet (ami időről időre előfordulhat). Így az időd nem megy teljesen veszendőbe, mert így is keresel valamit, még ha kis összeget is.

A kifizetési küszöb viszonylag alacsony (10 euró), és ha elérted, akkor a pénzedet kényelmesen ki tudod venni a PayPal számládra.


    


A kérdőívek kitöltésekor fontos, hogy figyelmesen olvasd el a kérdéseket és őszintén válaszolj. A válaszadás során ne használj trükköket, mert ez a kizárást eredményezheti.

Amint kitöltötted a kérdőívet, megkapod az ígért jutalmat, amelyet jóváírnak a TGM Panel számládon.

2. Referral program

Azzal is tudsz pénzt keresni, ha másokat is meghívsz, hogy csatlakozzanak az oldalhoz. Ezt nevezik referral programnak. A legtöbb kérdőíves oldalon van ilyen lehetőség.

Partnerprogram
Partnerprogramunk lehetőséget kínál arra, hogy TGM Panel Magyarország -et ajánlhassunk kollégáknak, Facebook-barátainknak és családtagjainknak, és ösztönözzük őket fizetett felmérésekben való részvételre.

A linkeden keresztül regisztrált válaszadók által fizetett javadalmazás 20% -át kapod. Csak annyit kell tenned, hogy megadod nekik az egyedi partnerprogram linked, és ösztönzöd őket arra, hogy regisztrálják magukat a TGM Panel Magyarország oldalon, és válaszoljanak a felmérés meghívásokra. A barátaid is ajánlhatják a panelt másoknak.

A TGM Panel Magyarország kétféle előnyt kínál neked:
1. Válaszolsz a felmérésekre, pénzt és pontokat szerzel, amelyeket később nagyszerű nyereményekre vagy pénzbeli kifizetésre válhatsz.
2. Ösztönözd barátaidat, ésszerezz TGM Panel Magyarország fiókod teljes élettartama alatt 20% -ot bevételükből .


Csatlakozás a TGM Panelhez!


Mennyi pénzt lehet vele keresni?

Az, hogy mennyi pénzt kereshetsz a TGM Panelen (vagy az összes kérdőíves oldalon), attól függ, hogy hány felmérési meghívót kapsz, hány kérdőívet töltesz ki, és mennyit keresel egy-egy kitöltött kérdőívvel.

A kérdőívenkénti jutalmakat tekintve a TGM Panelről elmondható, hogy tisztességes összeget fizet.

Így már csak arról kell gondoskodnod, hogy a lehető legtöbb meghívást kapd az oldaltól, hogy minél több pénzt tudj keresni. Ezt a profilod kitöltésével teheted meg.

De még jobb, ha további kérdőíves oldalakhoz is csatlakozol, így még több lehetőséghez juthatsz hozzá. Ide kattintva megnézheted a legjobb kérdőíves oldalakat, hogy felfedezd, mely oldalakhoz érdemes még csatlakozni a TGM Panel mellett, ha még több pénzkeresési lehetőséget szeretnél.




















a pénz

 A pénz egy eszköz, olyan, mint a gyárakban az alapanyagok, az asztalosnak a fa, amivel dolgozik, a péknek a liszt. Ahhoz, hogy valamit elő tudj állítani, hogy étel kerüljön az asztalra, hogy legyen egy asztalod, vagy eladható terméked, használnod kell az erőforrásaidat. Ki kell engedni a markodból a pénzt, és el kell fogadni, hogy a használat során kevesebb lesz belőle.

Sokan ettől megrettennek, s végül ez lesz a saját fejlődésük és boldogságok legfőbb gátja.
Minden nap nyomon követik a pénzmozgást. Precízen tudják, mennyi készpénz van otthon és mennyi a kártyán. Azzal is pontosan tisztában vannak, hogy ezért az összegért mennyit dolgoztak. Nem pusztán értékelik, de túlértékelik a pénzt, míg végül semmi sem lesz olyan értékes, mint a pénz maga.
Nem vágnak bele a rég esedékes felújításba, mert akkor csappanna az összekuporgatott forrás. Nem veszik meg a vágyott családi autót, helyette toldják-foldják a 30 éves régi kocsit, nem mennek el egy hosszabb útra, mert nincs mivel, s amúgy is drága az üzemanyag, nyaralásról szó sem lehet, mert rablás, ami a szálláshelyeken van, nagyon szép a kirakatban az a kabát, de arany áron mérik, jó lesz ott a 3 évvel ezelőtt vett is. Sorolhatnám.
Ezek az emberek a számok bűvkörébe kerülnek, s onnan nem is tudnak elszabadulni. Nincs nagyobb tragédia, mint amikor csökken a bankszámla egyenlegén látható összeg, s nincs nagyobb győzelem, mint amikor emelkedik a szám.
A kérdés csak az, hogy milyen áron? Mi minden szalaszt el a zsugori ember csak azért, hogy pénze legyen, s mihez kezd a keservesen összekuporgatott forintokkal az élete végén?

Hogyan duplázhatod meg a bevételeidet akár 1 év alatt,

 pusztán 3 tudományosan bizonyított terület fejlesztésével?


                                                           szendreiadam.hu














Rengeteg olyan weboldal van, ahol kérdőívek kitöltésével lehet pénzt keresni, azonban nem mindegyik ugyanolyan jó. Van amelyik többet fizet, van amelyik kevesebbet, van amelyik nem érhető el Magyarországról, és van amelyik ugyan elérhető, de nincsenek felmérések a magyar célközönség számára. Az alábbi listában azok a kérdőíves oldalak szerepelnek, amiket kipróbáltam, és itthonról is megfelelően működnek.


munkakeresés: kérdőív (munka-kereses.blogspot.com)






kérdőív Cashkarma


A CashKarma egy kérdőíves és mikromunkás alkalmazás, ami elérhető Androidos telefonokra és iPhone-ra is. Az alkalmazás felülete angol, de a kérdőívek általában magyar nyelven vannak.

Letöltés után rögtön több lehetőség van pontokat gyűjteni. Ha ezen a linken keresztül csatlakozol, vagy utólag referral-ként megadod a "Putyu1976" kódot, akkor rögtön 500 pontot kapsz. Ha regisztrálsz (ez nem kötelező, csak akkor hasznos, ha később más telefonon is szeretnéd használni az alkalmazást, például mert telefont cserélsz), 50 pont jár érte. Az e-mail címed ellenőrzéséért is 50 pont jár, és további 100, 125, 150 pontokat kaphatsz a profilod kitöltéséért. A napi belépésért 5-5 pontot kapsz (ehhez azonban egy rövid videót is meg kell nézned).

Lejjebb görgetve találod a további ajánlatokat: kérdőíveket, letölthető alkalmazásokat és megnézhető videókat, amik mind pontokat érnek. Minél aktívabb vagy az alkalmazásban, annál nagyobb lehet a rangod, és magasabb ranggal több pénzt kapsz ugyanazért a feladatért.

A kifizetési limit 13500 pont (PayPal), ami $10-nak felel meg. A pénz kikérésekor 675 bónuszpontot kapsz, hogy ne 0-ról indulj.



Töltsd le az alkalmazást itt!

https://cashkar.ma/TXYIcoScarb

kérdőív ipsos

Formáld a jövőt. Éld át az általad hozott változás élményét.

Szeretnéd formálni a jövőt, és befolyásolni azt az irányt, amely felé a társadalom, a lakosság és a márkák tartanak? Az Ipsos iSay a számodra megfelelő, jutalmakban részesítő közösség.

Csatlakozz




kérdőíves az antapoll

 Az AttaPoll egy olyan mobilalkalmazás, ami (magyar nyelvű) kérdőívek kitöltéséért fizet. Maga az alkalmazás angol nyelvű, de nem sok szöveg van rajta, és a profilkérdések is magyarul vannak, ezért nyelvtudás nélkül sem okozhat gondot a használata.

Az alkalmazás letöltése után a telefonunkban beállított e-mail címekkel egyetlen kattintással regisztrálhatunk (ez az Androidos változatra vonatkozik, az app elérhető iPhone-ra is, de azt nem tudtam tesztelni, mivel nekem nincs). Ezután már ki is tölthetjük a profilkérdéseket (ez is magyar nyelven jelenik meg), ami mindössze 1 perc és 10 pont jár érte.

Az elérhető kérdőívekről a telefonunkon értesít az alkalmazás. Ha azt írja, hogy "There are no surveys for you at the moment.", akkor most épp nincs kérdőív, de értesíteni fog, amikor lesz (általában néhány napon belül). Ha szeretnél minél többet keresni vele, érdemes bemenni a beállításokhoz (Settings), és a Maximum length értéket, ami a kérdőív hosszát jelenti, 15 percről "Any length" (tetszőleges hosszúságú)-ra állítani. Ezzel ugyan hosszabb kérdőíveket is kapsz majd, de ezekért cserébe többet fizet, és mivel az alapbeállítás az, hogy csak a maximum 15 perces kérdőívekre küld meghívót, ezért kevesen vannak a hosszabb kérdőívekre, és így nagyobb eséllyel jut belőle neked.

Ugyanitt a Settings-en belül a Your Profile menüpontban részletesebben is kitöltheted a profilodat (ez is magyar nyelvű), ezzel is növelve a releváns meghívókra való esélyedet.

A minimum kifizetés 300 pont (ez a cikk írásakor kb. 1140 Ft-nak felel meg). A pénzt PayPal mellett akár kriptovalutában is kérhetjük, ekkor a kifizetési limit változik (10000 pont a Bitcoin és 250 pont Ethereum esetén). A PayPal címnek nem kell megegyeznie azzal, amivel regisztráltál.

Töltsd le az alkalmazást itt!

további kérdőíves pénzkeresésért kattints ide

kérdőívek a populáció


A Populáció...




...egy fizetett együttműködés az Ipsos piac-és közvéleménykutató céggel. Ennek köszönhetően egyszerűen juthat egy kis mellékjövedelemhez, hiszen minden kitöltött kérdőívért pénzt kap számlájára. A Populáció kutatásaiban résztvevők a nyereményjátékainkban értékes díjakat is nyerhetnek. A Populacio.hu olyan válaszadók panelje, akik internetes kérdőíveken, telefonhívásokon vagy csoportos beszélgetéseken keresztül osztják meg velünk a gondolataikat és vélekedéseiket. A kutatásban való minden részvételért cserébe anyagi vagy egyéb jutalmazás jár. A Populacio.hu célja, hogy a legnagyobb és legkomplexebb piackutatási panellé váljon Csehországban, Szlovákiában és Magyarországon. A Populacio.hu panelje mögött a legnagyobb cseh piackutató ügynökség, az IPSOS áll.

Milyen kutatási típusokról van szó?Új termékek tesztelése a piaci megjelenés előtt
Vevőelégedettség értékelése
Közvélemény-kutatás
Reklámértékelés
Vevőelégedettség értékelése
Közvélemény-kutatás
Reklámértékelés
Márkák, termékek és cégek ismertségének felmérése
Márkák, termékek és cégek ismertségének felmérése


Miért érdemes regisztrálni?A pénzbeli jutalmak mellett értékes nyereményekben is részesülhet (mobiltelefon, tablet, utazási utalvány...).
A Populacio.hu tagjaként érdekes témákhoz szólhat hozzá, és oszthatja meg a gondolatait és vélekedéseit.
Az olyan társaságok között, amelyek a Populacio.hu panelét használják az ügyfeleik véleményének megismerésére, számos üzletág cégei megtalálhatók, pl. élelmiszergyártók, telefonszolgáltatók, internetszolgáltatók, gyógyszergyártók, stb.
Az árukkal vagy szolgáltatásokkal kapcsolatos vélekedéseinek megosztásán kívül az életmódjára, élethelyzetére, társadalmi eseményekre stb. vonatkozó kérdésekre is válaszolhat.

Miért érdemes együtt dolgozni velünk?



Számos módja van annak, hogy részt vegyenek a kutatásban, és ezzel növeli az esélyét arra hogy nagyobb jutalmat és értékes nyereményekert nyerjen:Online kérdőív kitöltés: internetes kérdőíveinket az Önnek megfelelő időpontban töltheti ki.
Telefonbeszélgetés vagy telefonos interjú: kérdéseinkkel telefonon keressük fel Önt.
Fókuszcsoportos beszélgetés: egyes felméréseknél személyesen vehet részt, az Ipsos ügynökség irodájában tartott csoportos beszélgetéseken.




Miért fontos számunkra az Ön véleménye?


A felmérések eredményei befolyásolják a cégeket és intézményeket a döntéshozatalban, segítenek megismerni a fogyasztók termékekkel és szolgáltatásokkal, illetve a munkavállalók munkaadókkal kapcsolatos véleményét, valamint alakíthatják a reklámelképzeléseket és az internetes oldalakat is.
Ezen információk alapján a fogyasztó, tehát az Ön számára nyújtott szolgálatátások javítására törekedhetünk.
Ha regisztrál a populacio.hu oldalra, fizetett kutatásokban való részvételre kap lehetőséget. Minden kitöltött kérdőív után pénzbeli jutalmazásban részesül. A kérdőívek nagy számára való tekintettel a jutalmakat negyedéves rendszerességgel utaljuk el a számlájára.
A regisztrációval olyan válaszadók ezreihez csatlakozik, akik véleményükkel nagy cégek és intézmények döntéseire vannak hatással.

regisztráció:
 https://www.populacio.hu/

2022. jún. 25.

Hétfőig még lehet jelentkezni az ingyenes és álláslehetőséget kínáló informatikai képzésre

 Hétfőig még bárki jelentkezhet a 4 hónapos, ingyenes IT képzésre , melynek végzősei álláslehetőséget is kapnak, így már az idei év végén munkába állhatnak, méghozzá akár minimum bruttó 500 ezer forintos kezdő fizetésért. A résztvevők számára teljesen díjmentes – a leendő munkaadóik által finanszírozott – képzésre legalább középszintű német vagy angol nyelvtudással lehet jelentkezni. A sikeres felvételihez emellett programozói alapismeretek is szükségesek, amelyeket ugyancsak ingyenesen megszerezhetnek a jelentkezők.

A karrierváltás mellett döntő, elsősorban 20-40 évesek körében kiemelkedően népszerűvé váltak az elmúlt években a néhány hónapos intenzív programozó-képzések – az úgynevezett bootcampek –, amelyek egy része az elhelyezkedéshez szükséges gyakorlati tudás átadása mellett álláslehetőséget is kínál. Ezek résztvevői egy 4-6 hónapos intenzív, napi 8-10 órás képzést elvégezve munkába is állhatnak junior informatikusként – méghozzá az IVSZ felmérése szerint a korábbi keresetük akár több mint duplájáért.

Hétfőig lehet jelentkezni az ingyenes és állásgaranciát adó IT képzésre

-----------------------

Hogyan készülj fel a következő angol nyelvű állásinterjúdra ??kattints >>> 

 ----------------------------------------------










2022-ben tovább nő a munkaerőhiány a hazai IT szektorban, ráadásul az informatikusok más iparágakban is keresettek: pénzügyi területen például nagy az igény az elsősorban a bankok és biztosítók által használt PL/1 programnyelvet ismerő szakemberekre.
A legnagyobb hazai bootcampek közé tartozó PROGmasters ezért július közepén elindítja négy hónapig tartó Java + PL/1 képzését, amelyet ingyenesen elvégezhetnek a résztvevők, mivel a képzés tandíját a végzettek leendő munkaadói finanszírozzák. A képzésre legkésőbb június 27-éig lehet jelentkezni, a bejutáshoz legalább középszintű német vagy angol nyelvtudás szükséges.

---------------
Dósa András - üzleti angolnyelv-tanár

--------------------------------

A németül beszélő végzettek még idén állást kaphatnak az UNIQA Raiffeisen Software Service Kft-nél, méghozzá minimum bruttó 500 ezer forintos kezdő fizetéssel. Ráadásul a cégnél egy tapasztalt programozó bruttó egymillió forint felett kereshet, minden ledolgozott teljes év után pedig automatikusan jár a 13. havi fizetés.

Az angolul legalább középszinten tudó végzettek a PROGmasters több mint 80 partnercége egyikénél kaphatnak állást.

Ingyenesen felkészítenek a képzés felvételijére

A PROGmasters egy többfordulós felvételi során – a képzésre jelentkezők alap programozói tudásának, motivációjának, valamint nyelvtudásának felmérése után – választja ki a résztvevőket. A sikeres felvételihez szükséges alapszintű programozói tudás megszerzéséhez a tananyagot a PROGmasters ingyenesen biztosítja a képzésre jelentkezőknek.



Java + PL/1 mainframe programozó képzés - PROGmasters   













Rengeteg olyan weboldal van, ahol kérdőívek kitöltésével lehet pénzt keresni, azonban nem mindegyik ugyanolyan jó. Van amelyik többet fizet, van amelyik kevesebbet, van amelyik nem érhető el Magyarországról, és van amelyik ugyan elérhető, de nincsenek felmérések a magyar célközönség számára. Az alábbi listában azok a kérdőíves oldalak szerepelnek, amiket kipróbáltam, és itthonról is megfelelően működnek.


munkakeresés: kérdőív (munka-kereses.blogspot.com)

Összefogással megmenthetjük a kis Ágoston életét

  Tóth-Helli Ágoston csak 10 hónapos, de csaknem 8 hónapja küzd a leukémia egy igen ritka fajtája ellen. Hiába harcol hősiesen, egyedül nem ...

Címkék