2014. dec. 30.

Ismerd meg a disznóvágás forgatókönyvét! :)


Fél négy, klozet, mosdó, tea, mikádó, gumicsizma, kutya, kapunyitás, térvilágítás, haverok. Malac, ezbazmegdekurvanagy, nemjönki, vigyázzonnanmajdén, holakötél, öntsdlevízzel, holakábító, megkrétázzamhovaszúrjad, eriggyélmá', mostszúrjad, addatálat, mégegyet, navégre. Palack, perzselő, kapa, lapát, Pepe, tegyükfelarácsra, kurvanehézbazmeg, jöhetavíz, holakefe, majdénkaparom, elégfehérJózsikám, ittafüle. Akkorigyunkegyet, megmégegyet, hasítodvagymajdén, holabárd, holafűrész, holamalac, belitkimossátok, nincsazapénz, kutyáké. Akkoregészség, miezszilva, barackbazmeg, egészség. Készavér, üljetekmárle, neállvaegyünk, ittakenyér. Sonkamarad, lapockaszalámiba, nemdaráljuk, késselvágjuk, ilyetseláttammég, karajmarad, többikolbász, majdéndarálok, tokaszalonnaabálóba, jóélesezakés, látomazujjadon, kötözdbebazmeg, egészség. Miez,lócomb, minek,szaláminak, oszteztígyhogy, megfőzzük, micsoda, netörőggyvele, lapockafelitis, cukorminek, kellbele, nabazmeg. Sütödazsírt, majdén, Lacisüsse, ittafakanál, Lacikámpirosra, netanítsálbazmeg, jóvanna, nemkellbeletej, tepertőtsüssél, nemtejbegrízez, többithurkába, áztasdbealbelet, másikfélétis, majdéngyúromakolbászt, egészség. Miez, hurkatöltő, ilyetseláttammég, kölcsönbevan, ipari,aztlátom, keményrehagymenjen, miez,lóbélteddle. Borsmerrevan, nemkellbele, hogyhogy, mertnem, hátakkor, erőspaprika, zsemlyeminek, tüdőshurkába, ilyetseláttammég, namostlátol, egészség. Sajtotmajdén, holaringamicsoda, kétnyelűkésjaez, borsotebbese, nabazmeg. Kolbásztkarikába, vagyszálba, szálba, szalonnátebbesózzad, kolozsváritebbe, sonkátmajdén, szedjétekkiazabálót. Holareceháj, hátezmi, cigánka, ilyetseláttammég, pedigjó, majdmeglátjuk, egészség. Májashurka, véreshurka, tüdőshurka, svábhurkába pirítottzsemlét, nabazmeg, vastagbélbe, hogynézmánezki, netörőggyvele. Fiúk, készapecsenye, csapassunkmárelőttebarackot, holakenyér, ittasavanyú, egykisbort, pogácsát, mikorleszkészakáposzta, rétesislesz, nabazmeg, bangladesbenmegéheznek, eriggyémá. Zsírtabödönbe, kolbásztrúdra, hurkátkaréjba, sajtratéglákat, kiszúrkáltad, ezittenmegyfüstre, ezmegysózóba, miezalé, sonkapác, nemsózódelőtte, bennevanasó, készvagyunkemberek, egészségünkre. Asztalhozemberek, holavécé, igyunkmárelőttekicsit, orjaleves, toroskáposzta, pecsenye, kishurkakiskolbász, almásrétes, kidurranokbazmeg, énis, csapassunkegykisbort. Kóstolótnehogyitthagyd, hagyadmámiez, leszakadafüle, köszmégegyszer.
Aztán laza hetvenkétórás epegörcs.....  :)
Kívánok Neked vidám évet!

2014. dec. 25.

Álláskeresés év végén?

Egyre közeledik a karácsony, legtöbbünk már az ajándékok beszerzésével foglalatoskodik. Akinek maradt még szabadsága, igyekszik ilyenkor kivenni és készülni az ünnepekre.
Vannak azonban olyanok, akik saját döntésükből vagy elbocsátás miatt éppen ebben az időszakban keresnének állást – sokszor talán pont azért, hogy legyen miből ajándékot vásárolni a szeretteiknek. Gyakran hallom a kérdést: van értelme egyáltalán decemberben önéletrajzot küldeni bárhova is? Megnézi azt valaki, lehet számítani állásinterjúra ilyenkor? Nézzük meg, mi a helyzet a toborzásban advent idején!

Döntés vagy kényszer?

A legfontosabb dolog tisztázni a helyzetünket, mielőtt az alapkérdésre keresnénk a választ: a magunk döntéséből kifolyólag aktuális az álláskeresés vagy külső körülmények hatására vagyunk kénytelenek új munkahely után nézni? Ugyanis ha saját elhatározásunk eredményeképp szeretnénk váltani – azaz feltehetően jelenleg is van munkahelyünk – akkor hasznosabb az ünnepi időszakot a pihenésre, feltöltődésre szánni. Kikerülve a napi mókuskerékből az ember sokkal könnyebben át tudja gondolni, mihez is kezdene a jövőben, milyen pozícióban szeretne dolgozni leendő munkahelyén. A rokonlátogatásoknak ilyenkor komoly hozzáadott értékük lehet, hiszen minél több bennünket jól ismerő emberrel beszélgetünk, annál több impulzus ér bennünket, ami segít a lehető legjobb döntés meghozásában. Ha abban a szerencsés helyzetben vagyunk tehát, hogy mi magunk szeretnénk váltani, akkor nem feltétlenül fontos intenzív keresésbe fogni az utolsó hetekben, de mindenképpen töltsük fel önéletrajzunkat a lehető legtöbb önéletrajzi adatbázisba, mert ezzel további plusz esélyt adunk önmagunknak és a munkaadóknak, hogy ránk találjanak akár december utolsó napjaiban is.

Ha muszáj munkát találni

Abban az esetben, ha rajtunk kívül álló okok miatt kell új állás után néznünk, akkor természetesen más a helyzet, ilyenkor igenis fontos, hogy intenzíven pályázzunk és azt a napi fél-egy órát állásokra való jelentkezéssel töltsük. Nem kell megijedni attól, hogy év vége van, számos olyan hirdető cég van, akinek mostanra maradt ideje, anyagi kerete a bővüléshez, vagy ebben az időszakban kezdi el a szervezeti átalakításokat, ami új nyitott állásokat eredményezhet. Azzal azért érdemes számolni, hogy ilyenkor kicsit lassabban haladhat a folyamat; elképzelhető, hogy később kapunk csak visszajelzést pályázatunkra. Ez semmiképpen ne szegje kedvünket, mert ha az interjúk esetleg át is csúsznak januárra, akkor is nagyobb esélyünk van rá, hogy behívjanak, ha előbb küldjük el jelentkezésünket. Sőt, az is megtörténhet, hogy két ünnep között szeretne interjúzni velünk a hirdető cég, ilyenkor igyekezzünk alkalmazkodni elfoglaltságainkat mérlegelve. Hatalmas előnyre tehetünk így szert, hiszen rugalmasságunkról, álláskeresési szándékaink komolyságáról, lojalitásunkról már ezzel meg is győzzük a leendő munkaadót (jelen sorok szerzője is vett részt utolsó körös interjún és kapott munkaszerződés-tervezetet december 23-án).
Akár mi magunk döntöttünk úgy, hogy 2015-ben új életet kezdünk és munkahelyet váltunk, akár nem várt változások eredményeképpen válunk szabaddá a munkaerőpiacon, érdemes résen lenni és figyelmet szentelni a munkakeresésnek. Hiszen azáltal, hogy ebben az időszakban sokan nem veszik már annyira komolyan a rendszeres pályázást, lassítanak a tempón, komoly előnyhöz juttathatjuk magunkat azzal, ha aktívan keressük a lehetőségeket, de legalábbis teszünk néhány lépést annak érdekében, hogy jövőre minél hamarabb találjunk rá álmaink munkahelyére.
Békés, Boldog Ünnepeket és sikeres karriert kívánunk minden kedves Olvasónknak 2015-re!

A részmunkaidős munka előnyei





Sok frissen végzett hallgató számára az élet nem teljesen úgy alakul, ahogyan azt előre eltervezték.
Az álláspiacról teljesen más képet festenek (hamar találnak teljes állású munkakört olyan pozícióban, amelyet tanultak) amíg tanulnak, mint amikor kikerülnek az iskolapadból.  Azonban ahelyett, hogy munkanélküliként várják, míg adódik egy jó lehetőség, részmunkaidős állásokban kellene gondolkozniuk!
Számos előny szól a részmunkaidős állások mellett. Az első és egyben legnagyobb érv maga a pénzkereseti lehetőség, mely segíti a szülőktől való leválást. Ráadásul sokan vesznek fel hitelt az iskolai évek alatt, melyet jobb minél előbb elkezdeni visszafizetni.

Önéletrajzi lyukak kitöltése

Sokan panaszkodnak arról, hogy az iskolai végzettségen kívül nem tudnak mit beleírni az önéletrajzukba, vagy sokszor fordul elő már szakemberként is, hogy az idő folyamán úgynevezett lyukak (egy elhúzódó munkanélküliség miatt több hónapos kiesés, amikor arra az időszakra vonatkozóan nem tudunk semmit beleírni az önéletrajzunkba) halmozódnak fel a CV-ben.
Ebben is tud segíteni egy részmunkaidős állás, ráadásul azt sugallja a munkaadók felé, hogy célratörők és proaktívak vagyunk.

Szakmai tapasztalat bővítése

Amikor részmunkaidős állást keresünk akkor első körben célszerű olyanokat nézni, amelyek az érdeklődési körünknek megfelelnek, és ahol találkozhatunk olyan szakemberekkel, akik talán a későbbiekben még segítségünkre lehetnek.
A legtöbb munkáltató számára ugyanis fontos a jelentkező korábbi tapasztalata, és a toborzással foglalkozó kollégák is leginkább a korábban megszerzett munkatapasztalatokra figyelnek. Egy szakmailag megfelelő részmunkaidős állást előrébb részesítenek, mint egy nem szakmába illő, de ugyanakkor teljes munkaidős pozíciót.
Azonban még ha nem is sikerül szakmában elhelyezkednünk, akkor is érdemes részmunkaidős munkát elvállalni kezdetnek. Ha másért nem, lehet, hogy a végén egy jó ajánlást kapunk korábbi munkáltatónktól, ami egy jó álláshoz fog vezetni bennünket.

Időbeosztás és szervezési készségek fejlesztése

A fentiek mellett továbbá nem csak tapasztalathoz segít hozzá a részmunkaidős munka, hanem különböző készségek fejlesztésében is, mint amilyen például, hogy megtanuljuk beosztani a saját időnket. Emellett segít egy struktúra kialakításában, ami a későbbi életünket és a későbbi teljes munkaidős állásunkban való helytállásunkat könnyíti majd meg.
Egy részmunkaidős állás segít belerázódni a munkával való nyüzsgésbe. Ezért még akkor is, ha nem pont arra a munkakörre vágyunk, adjunk esélyt magunknak, hogy dolgozhassunk és kitöltsük az önéletrajzunkban lévő üres helyeket, tapasztalatot szerezhessünk és építsük a karrierünket.


2014. dec. 23.

Hogyan és kitől kérjünk ajánlást?


A legjobb módja egy új helyre való bekerülésnek az, ha már egy ott dolgozó ismerőstől kérünk ajánlást.
Azonban egy jó ajánlólevél még nem garancia az interjúra, sem pedig arra, hogy végül megkapjuk a munkát. Ráadásul egy szegényes, összecsapott ajánlás többet árt, mint használ, ezért érdemes megnézni mikre kell ügyelnünk.

Mielőtt kérnénk

A „nincs mit veszteni” jelige egy általános alapelv lehet az álláskereséskor, azonban nem feltétlen igaz az ajánlólevélre! Több kárt okozunk ugyanis azzal, ha egy nem megfelelő személytől kérjük, rossz időben és helytelen módon.


A legtöbben kellemetlennek érezzük a kérést, ráadásul a mi felelősségünk eldönteni, hogy valóban a jó embertől kérjünk. Bizonyosodjunk meg róla, hogy valóban eléggé ismerjük az illetőt és ő is minket. Egy konferencián újonnan megismert ember, akivel körülbelül 15 percet beszéltünk biztos, hogy nem fog hiteles ajánlólevelet írni rólunk.
Olyan embert kell választanunk, akiről biztosan tudjuk, hogy megbízható leírást ad majd róluk a képességeinknek és a leendő pozíciónak megfelelően.

Interjú előtt

Még ha a potenciális ajánlónk egy gyermekkori barátunk is, vagy egy új ismerősünk, akkor se vegyük készpénznek az ajánlást. Egy levélben írjuk meg őszintén miért gondoljuk magunkat alkalmasnak a pozícióra és mellékeljük az önéletrajzunkat.
Amennyiben a személy vonakodik a fentiek megerősítésében, akkor azt tekintsük nemleges válasznak. Egy udvarias visszautasítás hosszú távon jobbat tesz a karrierünkkel, mint egy bizonytalan igen, ami érződik majd az ajánlásból is.
Ha azonban valaki valóban szívesen veszi a kérésünket, akkor már rajtunk múlik, hogy valódi, lényeges információt adjunk, mivel járulhatunk majd hozzá a vállalat sikerességéhez. Érdemes ilyenkor elhívni az ajánlónkat egy kávéra, vagy akár egy ebédre, amikor tudunk személyesen beszélni a készségeinkről, tapasztalatainkról és munkastílusunkról. Ugyanúgy tekintsünk erre, mint egy interjúra.

Amikor behívnak

Amennyiben sikerül felkeltenünk a potenciális munkaadó figyelmét és be is hívnak minket egy interjúra, ne feltételezzük, hogy az ajánlónk széleskörű információt nyújtott rólunk. Helyette kövessük az interjúztató vezérfonalát. Amennyiben rákérdez, hogy honnan ismerjük az ajánlónkat, legyünk őszinték. Ne túlozzunk és ne is kicsinyítsük le a kapcsolatot.
Egy jól átgondolt és időzített ajánlás-kérés sokat lendíthet a karrierünkön. Nem tudhatjuk, mikor lesz szükségünk rá, ezért érdemes folyamatosan bővíteni az ismerőseink körét, tartani a kapcsolatot a volt kollégákkal is!












Boldog karácsonyt

Eljött hát újra. A szeretet és a béke ünnepe ismét mosolyt rajzol az arcokra, és melegséget lop a szívekbe. Bármi is történt, bárhogy volt, ebben a pár napban egy kicsit tegyél félre mindent, és hagyd, hogy a szeretet átjárja minden porcikádat.
Tudom jól, mindig vannak olyan emberek, akiknek éppen ezt a csodás ünnepet árnyékolja be valamilyen tragédia. Nekik kitartást kívánok...az idő segít abban, hogy ismét szebbnek lásd a világot...bár ezt csak remélni tudom.
Emlékszem, kisfiúként ilyenkor már  szétvetett az izgalom.
Alig vártam már testvéreimmel  a szentestét.
Nem csak az ajándékok miatt.
Nagyon élveztem, hogy ilyenkor béke költözött a házba.
Mindenki lázasan készült...végeztük a saját feladatunkat.
És az esték...mindig vidámságban teltek. Sokat nevettünk.
És bár lehet, hogy nem pontosan így történt, bennem ezek a szép emlékek élnek.
Már szinte megszokott dolog, hogy ilyenkor év vége felé mindenki
mindenkinek ilyesmiket kíván.
Mi is ezt tesszük, csak most egy kicsit rendhagyóan.

Valahol találkoztam egy átfogó elemzéssel, hogy mi mindenből áll egy
ember boldogsága. Körülbelül ezek voltak azok, amelyek meghatározzák
szinte mindannyiunk boldogságát:
  

- A családunkkal, a közvetlen szeretteinkkel kialakult szoros
kapcsolatunk minősége, azaz abból, hogy mennyire szeretünk másokat és
mások mennyire szeretnek bennünket.

- Az anyagi helyzetünk, az, hogy az Életünk ne csak folyton az égető
anyagi problémák megoldásából és a pénz miatti állandó aggódásból
álljon.

- Az egészségünk, az, hogy élvezni tudjuk az Életet, és ne csak
állandó fájdalmakban szenvedjünk, vagy netán a betegség súlyosbodása
miatt aggódjunk.

- A szabadidő, amelyet valóban olyan tevékenységekre és emberekre
fordíthatunk, amelyekre érdemes időt szánnunk.

Hiába kívánjuk bárkinek is a leg-szívbőljövőbb jókívánságainkat, ha ők
maguk nem tesznek semmit ezek megvalósulásáért. Vagy azért, mert nem
tudják, hogy mit kell tenniük, vagy azért, mert amit tenniük kellene,
arra valami miatt nem képesek. Ez az utóbbi eset akkor fordul elő,
amikor valaki nem a képességeinek és a lehetőségeinek megfelelő utat
tervezett meg a saját boldogsága eléréséhez.

Szomorú statisztikák mutatják, hogy az emberek nagyon nagy része még
azt sem határozta meg magának megfelelő pontossággal, hogy mitől lenne
boldog. Mi lenne az az élethelyzet és az a tevékenység, amitől jól
érezné magát. Tehát az első lépés mindenképpen az kellene, hogy
legyen, hogy ezt minél pontosabban eltervezzük.

Az az út, amely ennek az eléréséhez, megvalósításához vezet,
mindenkinél más és más lesz, hiszen nem vagyunk egyformák, a céljaink
is teljesen egyéniek, sőt, a lehetőségeink is mások. Mégis mindenki
számára létezik egy megvalósítható, lépésről lépésre végigjárható út,
ami elvezet a személyes céljaiig.

Most, így Karácsonykor talán az a legfontosabb, hogy a
kapcsolatainkkal, a szeretteinkkel törődjünk, érjük el azt, hogy a
Velük töltött idő mindenkinek értékes, szeretetteljes legyen.

Az újévi fogadalmak nem a legjobb módja annak, hogy változtassunk az
Életünk irányán. Ezekből gyakorlatilag semmi sem szokott megvalósulni.
Azt nem tudjuk, hogy ennek mi az oka, de talán az lehet, hogy
egyszerre túl sok változást követel meg tőlünk, ami így hirtelen túl
soknak tűnik. Érdemesebb tehát egyesével sorra elővenni a
"fogadalmakat" az év során, és sorra dolgozni rajtuk, hogy
megvalósulhassanak.

Kívánom Neked is, hogy legyen békés a karácsonyod, és hogy annyira élvezd, amennyire csak lehetséges. Ennél többet nem tudok kívánni...ám ezt teljes szívemből teszem.
Tudom jól, hogy a vállalkozói lét nagyon magányos dolog. A család nehezen érti meg a céljaidat, a belső késztetéseidet, és gyakran türelmetlenek veled. Nézd el nekik, ők csak többet akarnak belőled. Most, ebben a pár napban megadhatod nekik.
És igyekezz kipihenni magadból az év fáradalmait...sok erőre lesz még szükséged jövőre is!
Boldog Karácsonyt kívánok Neked, és minden szerettednek!

Odrovics János a szövegírás hercege hírlevele alapján.


Talán minden embernek mást jelent a Karácsony. Sokaknak gond (ajándékok,sütés,főzés,rohanás,veszekedés,kapkodás) másoknak semleges, mert semmit nem élnek át benne,vagy nem hisznek az érzésben, de lehet olyan a vallásuk, amiben ez nincs, és vannak azok az emberek,akik (és közé sorolom magamat) hisznek a "hülye" érzésben,hogy nem szól másról,csak hogy most legalább nyugodjunk meg kicsit, és nézzünk egymás szemébe... sétáljunk egyet kézen fogva,és miközben sétálunk,és gyönyörködünk a város kirakataiban, egymás közelségében , ne arra gondoljunk ami nincs....hanem ami most van... a kezünk továbbvezetett részével.
Meghitt séta, néha meg-meg állva..talán csak egy pillantásra, egy csókra,vagy kimondani..köszönöm hogy vagy. Otthoni együttlét, egymáshoz érni, csak hogy tudja...itt vagyok melletted.
Talán nem is szólni,csak egymásra mosolyogni, összebújni, ahogy talán még soha. Sokunknak most persze nincs ilyen,de tudom magamon, és köztetek is, biztos vagyok benne, hogy a legtöbb emberben is benne van ez az érzés. Talán most nem lesz hosszabb a karunk...de maradjon ugyanolyan a szívünk...én ezt kívánom mindenkinek .....nem félek leírni hogy sírok,ha erre gondolok....de jobb érzés,mint kőszívűnek mutatni magam,és azt mondanám...nem érdekel a Karácsony...akkor hazudnék magamnak,mindenkinek...a Világnak. ,De bennem ÉL még ez az Érzés.!!!!

2014. dec. 22.

Esélynövelő tippek online álláskereséshez

Azt már mindenki betéve tudja, hogy az eredményes álláskereséshez jó önéletrajz/motivációs levél, releváns állásokra történő pályázás, majd ezt követően sikeres állásinterjú szükséges.
Mégis sokan panaszkodnak arról, hogy bár mindhárom kritériumot teljesítették, mégsem sikerül állást találniuk. Ilyenkor kapjuk a kérdést: milyen apró trükkök-fortélyok vannak még, amit bevethetnének a siker érdekében? Léteznek ilyenek egyáltalán, vagy csak küldjük továbbra is szorgalmasan az önéletrajzokat, majdcsak összejön az új állás? Mostani írásunkban ezzel foglalkozunk – nézzük hát azokat a bizonyos praktikákat!

Önéletrajz feltöltés

Nem is gondolnánk, de bizony nemcsak mi magunk bukkanhatunk remek állásajánlatokra, hanem – ha élünk a lehetőséggel – a munkaadók is ránk találhatnak. Ez pedig akkor történhet meg, ha nemcsak jelentkezéseket küldünk egy-egy hirdetésre, hanem feltöltjük önéletrajzunkat különböző, kifejezetten erre a célra kialakított adatbázisba. Szemben a korábbi évekkel, ma már mindössze pár kattintás és önéletrajzunk máris bekerül a rendszerbe, amelyből bizonyos – pl. valamilyen okból meg nem hirdetett – pozíciókra a munkaadók potenciális jelölteket keresnek. Ezen felül érdemes még figyelni arra, hogy 2-3 havonta frissítsük adatainkat és máris tettünk egy újabb lépést annak érdekében, hogy megtaláljuk a nekünk való munkahelyet.
Fontos, hogy az adatlapunkat alaposan, minél részletesebben töltsük ki, hiszen a munkaadók azokat a jelölteket részesítik előnyben, akikről a lehető legtöbb szakmai információt érik el az önéletrajzi adatbázisban. Érdemes bérigényt is feltüntetni, legalább nagyságrend szintjén, bár sokan ódzkodnak ettől. Pedig ha belegondolunk, számtalan felesleges körtől és kellemetlen szituációtól kíméljük meg azzal magunkat, ha jelezzük, nagyjából milyen összeget szeretnénk havonta keresni. Az összeg meghatározáshoz jó segítséget nyújthat egy bérkalkulátor, melyet itt lehet megtalálni.



Állásértesítő e-mailek

Az állásértesítő e-mail szolgáltatás lényege, hogy a regisztrációnkat követően belépve a profilunkba kiválasztjuk azokat a végzettségünknek/tapasztalatainknak megfelelő álláskategóriákat, amelyek kifejezetten érdekelnek bennünket. Ezt követően azt is szabályozhatjuk, hogy a rendszer milyen időközönként küldjön számunkra e-mailt az adott kategória legfrissebb ajánlataival. Ezzel máris megkíméljük magunkat attól, hogy naponta akár több ezer álláshirdetést kelljen végigböngészni, tehát sokkal célzottabban pályázhatunk, sok időt megspórolva ezzel.
Nem elhanyagolható szempont, hogy ha az állásértesítőben talált újonnan megjelent pozíciók valamelyikére azonnal elküldjük jelentkezésünket, feltehetően az elsők között leszünk a sorban, tehát még nagyobb az esélye, hogy – relevancia esetén – állásinterjúra invitálnak bennünket. Elhelyezkedést követően ezt a funkciót bármikor kikapcsolhatjuk, bár jelen sorok szerzője azon az állásponton van, hogy a munkába állást követően is hasznos lehet állásértesítőt kérni, mert ezáltal folyamatosan nyomon követhetjük, hogy milyen nyitott állások vannak a szakmánkon belül. Érdemes ilyenkor a napi rendszerességet heti vagy havira átállítani és akkor nem fog zavarni bennünket a mindennapjainkban.

Kövessük a híreket!

Ha már rendelkezünk álláskeresői profillal, feltöltöttük az önéletrajzunkat is és kapjuk a napi állásértesítőt, ajánlatos követni a szakmai híreket, hiszen ezekből értesülhetünk pl. a legfrissebb toborzási trendekről, álláspiaci aktualitásokról, céges nyílt napokról, az állásbörzék időpontjairól, helyszíneiről – ezáltal máris előnyt szerzünk a többi pályázóval szemben naprakészségünkkel, felkészültségünkkel. Közhelyes mondás, de az álláskeresésre is nagyon igaz, hogy az információ hatalom, ezért éljünk vele!
Végignézve a fentebb felsoroltakon megállapítható, hogy viszonylag kevés idő és energia-ráfordítással komoly előnyre tehetünk szert az online álláskeresés során, ha alkalmazzuk ezeket az egyszerű fogásokat. Természetesen az itt említett praktikákon túl még számtalan egyéb módon lehet hatékonyságot növelni, de a legegyszerűbb és leggyorsabb módszer mégis az, ha az internetes felületeken a megfelelő információkkal jól felfegyverkezve vágunk bele a küzdelembe álmaink állásáért.

Szakmai tesztek az állásinterjún








Az állásinterjúk tesztjei sok stresszt okoznak az álláskeresőknek, ezért érdemes ezeket alaposabban megismerni, mert így jobban is kezelhetők.
Az állásinterjún többféle tesztet bevethetnek, szakmai, személyiség és képességek mérésére szolgáló teszteket is. A szakmai tesztekkel kapcsolatos első tévhit, hogy egy iskolai dolgozathoz hasonlóan mindent meg kell tudni oldani, és baj, ha valaki valamit nem tud. Ez nem igaz. A második tévhit, hogy erre nem lehet készülni. Szakmai tesztekre készülni kell, a megpályázott pozícióhoz kapcsolódó szakmai alapokat érdemes interjú előtt átolvasni. Az írásbeli szakmai tesztekkel a munkáltatók többféle szempont szerint szűrnek:
1. Felmérik a jelölt meglévő tudásanyagát az adott témában.
Néha a szakma legalapvetőbb fogalmait definiáltatják, vagy egy olyan egyszerű feladatot adnak, amiről a jelölt nem is érti, hogyan kerülhetett szakmai tesztbe. Úgy, hogy a munkáltató a szakmai alapokra is kíváncsi, nemcsak arra, hogy eddigi napi munkáiban mennyit tudott a jelölt elsajátítani a szükséges tudásból. Felületes-e a tudása, vagy megalapozott? Mechanikusan végzi-e a munkát, vagy érti is a folyamatokat?













2. A fenti kérdéstípusnak ellentéte, amikor nagyon mély szakmaiságot kérnek, és a jelöltek többsége kétségbeesik, hogy ő ezeket nem tudta megválaszolni.
Megnyugtatnám őket: sok esetben ez nem is baj. A munkáltató a tudásának határaira is kíváncsi, például azért, hogy tudja, milyen képzésekre van szüksége a jelöltnek, ha őt választják. Egy-egy szakmán belül rengeteg szakterületet lehet elkülöníteni, irreális elvárás lenne, ha mindenkinek mindent 100%-osan tudnia kellene. Ha az alapkérdésekben megfelelő szakmai alapokat mutat a jelölt, akkor feltételezik róla, hogy gyorsan meg tudja tanulni, ami hiányzik az adott munkakörhöz.

Szóbeli vizsga?

A szóbeli szakmai tesztek sem egyenlőek az iskolai vizsgákkal. Itt sem baj, ha nem tud mindenre válaszolni a jelölt. Az interjúztató – az írásbeli tesztekhez hasonlóan – azt szeretné felmérni, hogy a jelölt szakmai alapjai megfelelőek-e, hol vannak hiányosságai, és ezeket a hiányosságokat lehet-e gyorsan pótolni? Egy szóbeli szakmai tesztnél a jelölt kommunikációs stílusa is megmutatkozik: hogyan kezeli, ha nem tud valamit? Mentegetőzni, magyarázkodni tilos! Összetettebb feladatra kér-e felkészülési időt? Kérni kell 5-10 percet, jegyzetet készíteni, ha szabad.

Szöveges feladatok

Általában rövid esettanulmányokat kell megoldani ilyenkor. Fontos tudni, hogy az ilyen feladatoknál sosincs egyértelmű jó válasz. Két fő szempont alapján értékelik a megoldást: a jelölt mit tart  helyes megoldásnak, és ezt hogyan indokolja? Hogyan próbálja meggyőzni az interjúztatót, hogyan prezentálja a megoldást? Ha elfogadták a megoldását, azt hogyan viseli, ha nem, arra hogyan reagál?

Csapdák

Szóbeli és írásbeli feladatoknál is előfordul, hogy szándékosan hiányos információkat adnak meg, esetleg egymásnak ellentmondó, vagy kétértelmű információkból kellene megoldásra jutni. Ha valami hiányzik, kétséges, ne féljünk kérdezni! Az ilyen kérdések is megmutatják a jelöltről, hogy hogyan gondolkodik, milyen önbizalommal, szakmai hozzáállással kezel egy feladatot.
Sok esetben az írásbeli tesztekre adott idő kezelhetetlenül rövid, ezért sem kell kétségbeesni, ha nem sikerül befejezni. A hatékonyságot, a gyors és pontos megoldást mérik. Az a teszt sikerül igazán rosszul, amit kapkodva, időnyomás alatt próbál a jelölt egyre kétségbeesettebben befejezni, ahelyett, hogy az egyes feladatok befejezésére koncentrálna.

  • Megjelent: 2014/12/09
  • Publikálta:


Miért érdemes decemberben munkát keresni?


Az év utolsó hónapjában mindenki azzal van elfoglalva, hogy jönnek az ünnepek. Illetve szinte mindenki, mert a ravasz álláskeresők ilyenkor izzítják be a rakétáikat. Eláruljuk, miért.
Az ünnepek közeledtével megtelnek az üzletek és képletesen szólva elnéptelenednek a munkahelyek, mert sokan kiveszik a maradék szabadságukat és az emberek extra hosszú ebédidőt tartanak, hogy a munkaidő terhére meg tudjanak venni egy-két apróságot. A Muse.com összeszedte, miért érdemes ilyenkor álláshirdetésre jelentkezni.Ne halogasd! Nyerj 4 fős szállást és síbérletet Ausztriába! 
Kevésbé szoros a verseny
Mint fentebb már jeleztük, decemberben az emberek többségében nem az álláskeresésen jár az esze. Vannak, akik babonából úgy döntenek, hogy majd januárban látnak neki az önéletrajzok szétküldésének, az év végét inkább erőgyűjtésre használják. Ilyenkor érdemes tehát meghirdetett pozíciókra vadászni, és vannak is szép számmal. A HR-esek nincsenek annyira leterhelve, mint az év más időszakaiban, és mivel kevesebb a jelentkező, könnyebb kitűnni az átlagból.


A cégeknek maradhatott még pénze
Sok nagy cégnél csak év vége felé kezd látszani, mennyit költöttek és mennyi pénz maradt, amit esetleg olyan új pozíciók megnyitására fordíthatnak, amelyeket már korábban terveztek, de nem voltak biztosak abban, hogy lesz-e rá keret. Ezért elő a kiválasztott cégek listájával, és nézzük meg, milyen új ajánlataik vannak.


Forrás: Jobline


A toborzók jobban odafigyelnek
Mivel decemberben kisebb a tülekedés, mint máskor, a kiválasztási szakembernek több ideje van az önéletrajzok tanulmányozására, és hajlamos arra, hogy hosszabb, alaposabb állásinterjút folytasson le a jelentkezővel. Ez azt jelenti, több esélyünk van arra, hogy felhívjuk magunkra a figyelmet, és meggyőzzük a HR-est, hogy mi vagyunk az ő embere. Bízhatunk abban, hogy most, decemberben több ideje lesz arra, hogy felelős döntést hozzon, miután jobban megismert minket.

Jobban megy a networking
Az ünnepek közeledtével rengeteg céges rendezvényt, találkozót tartanak, ahol melegen lehet tartani a régi kapcsolatokat és új ismeretségeket lehet kötni. Itt a legjobb alkalom, hogy a közösségi oldalakon köszöntsük a régi kollégákat, mentorokat, emlékeztetvén őket arra, hogy a networkünkbe tartoznak. Az ünnepek miatt nincs szükség arra, hogy különösebb üzenetünk legyen az ismerőseink számára, a figyelmes üdvözlet önmagában megteszi, és ki tudja, talán olyan információcsere indul meg, amelynek során új álláslehetőségről szerzünk tudomást.

szerző: Jobline
2014 december 17. 

2014. dec. 20.

Miért ajánlom, hogy végezz ingyen munkát?

Az ingyen munkának nem az a célja, hogy jutalmat kapjunk.
Sem az, hogy egyszer megtérüljön.
Egész egyszerűen arról van szó, hogy érezzük az adok-kapok energia áramlását.
Márpedig ha mindig viszonzást várunk el, "csak" üzletemberek vagyunk.
Örömből, vagy élvezetből adni, tenni, olyan pozitív áramlásokat indít el belőlünk, amely sokkal magasabb szintre emel minden szempontból, mint a "közönséges munka".
Az ember fejlődik, tanul, jól érzi magát.
De nem csak az az ingyen munka, ha valahol valaki önkéntes munkát végez.
Az is az lehet, ha valamit örömből csinálunk és ingyen, de másoknak is hasznos
- és ez akár egy weblap is lehet.
Kapcsolatok szempontjából is hatalmas előnye van ennek, de csak akkor, ha nem mindjárt azzal állunk neki, mi lehet a hasznunk, mert az már nem ingyen munka, akkor sem, ha ingyen tesszük.

Miért ajánlom, hogy végezz ingyen munkát?

Ha azt mondnád valakinek, hogy dolgozz nekem ingyen vajon mit mondana?
Valószínűleg mindketten tudjuk a választ. És én mégis azt ajánlom neked. Nem kérem, hogy nekem dolgozz, de hadd mondjak el egy nagyon fontos dolgot: a pénzügyi sikereid (és ide értem azt is, hogy mennyire sikeresen végezd el a programot) nagyban függnek attól, hogy képes vagy-e ingyen dolgozni.
Gondolom ez némi magyarázatra szorul.
Három oka van, ezért kezdjük az elsővel.

A lelki állapotod...

Fontos a lelki állapotod. álmodhatsz arról, hogy nem fog kudarc érni az életben, de sajnos ez az álmod ne fog megvalósulni. Azonban nem mindegy, hogy mennyire vagy képes újrakezdeni. Mennyi erőd van arra, hogy felállj. Neki tudsz futni teljes erővel egy olyan szituációnak újra, ahol előzőleg sikertelen voltál? Mennyi erő van még benned?
Tudod mitől függ, hogy mennyi erő maradt még benned? Mennyire tudsz majd felállni egy kudarc után? Attól, hogy mennyi jót teszel másokkal. Ebből merítesz erőt. Nem számít milyen vallású vagy vagy miben hiszel, egy dolog biztos: van benned valami, ami erősebbé tesz, ha jót teszel. Megnő az önbecsülésed a bátorságod. És előkerül az igazi erőd.
El kell mondjak valamit. Sokal többször vallottam kudarcot mint azt bárki is gondolnál, és sokkal kevesebbszer voltam sikeres. De nem az számít, hogy hányszor vallasz kudarcot. Csak az, hogy egyszer igazán sikeres legyél, és onnantól sínre kerül az életed.
Ahhoz, hogy ezt elérd kitartás kell, és ezt a legkönnyebben abból szerezheted meg, hogy másoknak segítesz. Nincs más titok. Mindössze ez. Persze ezért nem kapsz fizetséget, de tudnod kell, hogy megkapod azt az erőt ami ahhoz kell hogy elérd a célod. Ez nagyon fontos. Megteheted ezt adakozással is, de hidd el nekem az ingyen munka izgalmasabb. :)

Mennyi pénzt keresel ezzel?

De nem csak ezért ajánlom az ingyen munkát. Azért is, mert szeretnél sok pénzt keresni. Ha nem tanulod meg, nem fog menni. A mai világban alkalmazottnak lenni nem túl biztonságos dolog. Lehet hogy már tapasztaltad is. Egy alkalmazott csak akkor dolgozik ha fizetnek neki. Sajnos gyakran történik az, ha egy alkalmazott nem kap fizetést, nem csinál semmit. Néhány embernek azért megy nehezen a munkakeresés mert nem kap érte pénzt. Nem ahhoz szokott hozzá, hogy először dolgozik és ha jó a munka majd kap fizetés, hanem ahhoz, hogy bármi legyen is a helyzet ha ő ott volt a munkahelyén jár neki a fizetés. Ha nem vagy sikeres munkakereső, nem kapsz munkát. Ha nem sikeres egy vadállat a vadászatban, éhen hal. A világ így működik. A munkahelyi biztonság mese. Magadról kell gondoskodnod. Tudom, hogy keményen hangzik, de ha körülnézel te is láthatod ezt.
Ha azonban megtanulsz úgy dolgozni, hogy csak akkor várod az eredményt ha sikeres voltál, akkor könnyű dolgod lesz. Így működnek valójában a vállalkozók és a befektetők. Ők akkor kezdenek el dolgozni, amikor még a semmi sem biztos és lehet, hogy semmit sem keresnek a végén. De hajlandók ingyen dolgozni, mert tudják hogy ez az út vezet a sikerhez. És ezért neked is ezt ajánlom.
Van még egy harmadik ok is. Lehet hogy erre nem gondoltál.

Gyakorolj!

Azt javaslom, hogy gyakorolj. Ha a saját pénzeddel kellene valamit elérned, lehet, hogy görcsös lennél, mert félnél attól hogy pénzt veszíthetsz. Az ingyen munkán gyakorolhatsz. Nincs ott a pénzed elvesztésének a kockázata, de mégis úgy kell majd dolgoznod mint egy vállalkozáson. Ha megcsinálod rengeteget tanulhatsz belőle. Persze ne másoknak mások helyett végezd el a munkát. Ne hagyd hogy kihasználjanak. Valami karitatív dolgot keress.
Bár nem kötelező, de erősen javaslom, a felsorolt három fontos dolog miatt, feltétlenül vágj bele. Ígérem hatalmas kaland lesz, és ne fogod megbánni...
Mondd el a véleményed a hozzászólásokban!


Van egy jó hírem:

    Bármi (BÁRMI!) is történik veled azért mindig KIZÁRÓLAG te vagy a
felelős. Nem a kormány, nem a konkurencia, nem az ügyfelek, nem a nap
beesési szöge, csak és kizárólag te. Ez pedig egy fantasztikus hír,
hiszen csak és kizárólag rajtad múlik, hogy 1 év múlva hol leszel. Itt
az év vége. Míg mások azt fogadják meg, hogy lefogynak, addig Te
fogadd meg, hogy kiugróan sikeres éved lesz.

    Persze ne csak megfogadd, mint 1.000 emberből nagyjából 1.000,
hanem tegyél is érte. / http://1ev.hu/

2014. dec. 16.

Állásinterjú sablonok nélkül


Az általánosan használt állásinterjú-kérdések listája számtalan helyen fellelhető az interneten, a vélt „jó” válaszokat is sokan kidolgozták, ez pedig azt eredményezte, hogy az állásinterjú sokszor egy mindkét fél által betanult protokollá vált.
Ez azért nem jó, mert ezzel el is veszítette azt eredeti célját, azt, hogy a két fél – munkáltató és munkavállaló – megismerje egymást.
Ezt a sablonokból építkező kört valahol érdemes megtörni annak érdekében, hogy az állásinterjú egy hasznos találkozóvá váljon mindkét fél számára. Mivel az állásinterjú-kérdések azokra az információkra irányulnak, amire mindenképpen szüksége van a munkáltatónak, ő nem tud változtatni a kérdésein.
Az álláskeresők felelőssége, hogy a sablonokat feltöltsék egyedi tartalommal (ahogy az önéletrajz írásakor is).
A legsablonosabb kérdésekre is létezik egyéni válasz.

Meséljen magáról!

Az egyik nyitókérdés szokott ez lenni állásinterjún, és itt igazán önmagát adhatja a jelölt. Mondja el, mit szeret a munkájában, miért szeretne váltani, miért lenne jó a megpályázott munkakörben. Ha ebben őszinte, az egyedi válaszokat eredményez. Ha esetleg a hobbija is kapcsolódik valamilyen módon a munkájához, szakterületéhez, mesélhet arról i. Nem az önéletrajz tanulmányi és munkatapasztalati leírását kell szóban felmondani!

Hol látja magát 3 vagy 5 év múlva?

Itt általában kétségbeesik az álláskereső, hiszen ha épp munkanélküli létből, reménytelen helyzetből próbál kitörni, akkor már feladta a hosszútávú terveit, nem is látja reálisnak őket, mert a jelen küzdelmeire kell koncentrálnia. Ezért erre a kérdésre nagyon fontos felkészülni: főleg szakmai tervekkel, még inkább őszinteséggel. El lehet mondani, hogy most állás kell, ez a pozíció pont megfelelő lenne, mert ért hozzá, szívesen csinálja, és hosszútávon majd szeretne tanulni esetleg. Egy újabb nyelvet, a meglévő nyelvtudását fejleszteni, meglévő szakterületben elmélyedni, új szakterülettel kiegészíteni jelenlegi tudását? A karrierlépcsőkről nem feltétlenül praktikus, mert a megpályázott pozíciót kell elnyerni, nem egy másikról álmodozni. Ha kifejezetten munkahelyi előmeneteli tervekről kérdeznek, akkor érdemes visszakérdezni: mik a lehetőségek egyáltalán az adott pozícióban?

Milyen elvárásai vannak…

… a leendő főnökével, a leendő pozícióval stb. kapcsolatban. Itt kell csak igazán őszintének lenni! A legtöbb álláskereső a megbecsültséget és a korrektséget említi ilyenkor, de ez nem elég konkrét. Van, akinek szüksége van a folyamatos pozitív megerősítésre, hogy jól érezze magát a munkakörében, van, aki anyagi megbecsültséget ért a munkája elismerése alatt – és ezt meg is kell említeni újra, a fizetési igények megbeszélésekor! A napi munkával kapcsolatban általában a munkaeszközöket említik az álláskeresők, pedig fontos lenne, hogy a napi rutinon felül szívesen fogad-e projektfeladatokat, esetleg szívesen vesz-e részt más szakterület munkájában is. Van, akire a munkaköréből való „kitekintési” lehetőség lelkesítő, van akit nyomaszt egy másfajta feladat.
A sablonok feltöréséhez legjobb hozzáállás az őszinteség: az interjúztatók nem arra kíváncsiak, hogy hány interneten terjedő, jónak mondott választ sikerült megtalálni, hanem arra, hogy az adott jelölt milyen hozzáállással, munkamódszerrel dolgozik, milyen ember.



A telefonos állásinterjúról



A telefonos állásinterjúról


Egyre nagyobb térhódításnak örvend már Magyarországon is – a kiválasztás egyik lépcsőfokaként is számon tartott – telefonos interjú.
Sok előnye van mind pályázói, mind munkaadói oldalról, néhány álláskereső mégis ódzkodik tőle, vagy egyszerűen nem találkozott még ilyen helyzettel és meglepődik. Nézzük hát, milyen esetekben kerül sor rá, illetve egyáltalán miért veti be egyre több cég ezt a kiválasztási formát?

Mikor alkalmazzák?

Számtalan oka van annak, ha egy cég a telefonos interjúztatás mellett dönt, van azonban néhány tipikus eset: az egyik, amikor egyfajta szűrőként használják az előzetes telefonos egyeztetést, annak érdekében, hogy felesleges személyes interjúkra kerüljön sor. Ezek általában rövid, néhány perces beszélgetések szoktak lenni, jellemzően a bérigény iránti érdeklődésre, a nyelvtudás szintjének ellenőrzésére vagy egyéb gyors adategyeztetésre szolgálnak (pl. elhúzódó keresések esetén az álláskeresés aktualitását firtatják).
De az is előfordulhat, hogy a szóbeli kommunikációs készségünket próbálja ily módon felmérni a munkaadó. A másik helyzet, amikor az interjúztatást telefonon keresztül oldják meg a cégek, az eltérő regionalitás, azaz, ha pl. a betöltendő állást másik településen kell végezni – gyakori az újonnan induló, nemzetközi hátterű vállalatoknál vagy a több telephellyel rendelkező cégeknél.

Előnyei

Álláskeresői szemmel nézve mindenképpen előny, hogy a telefonos interjúnál nem számítanak a külsőségek, pl. az öltözék, a testbeszéd, csakis a mondandón van a lényeg. Jóval kényelmesebb, kevesebb stresszel járó helyzet ellentétben a személyes interjúval, ahol sokszor már azon is izgul a jelölt, hogy időben megérkezzen a megbeszélt időpontra, egyáltalán, hogy megtalálja a céget. Kellő határozottsággal még arra is lehet befolyásunk, hogy a számunkra legideálisabb időpontban, nyugodt körülmények között történjen meg a beszélgetés. Ehhez kapcsolódóan további óriási előnye, hogy nem kell szabadságot kérni a jelenlegi munkaadótól.

Hátrányai

Amit az imént előnyként említettem, gyakorlatilag egyben hátrány is lehet egyes pályázók számára – ez pedig az a tény, hogy telefonos interjú esetén kizárólag a verbális kommunikáció az egyetlen eszköz, ami rendelkezésére áll a jelöltnek a munkaadó meggyőzésére. Aki kevésbé kommunikatív, könnyen zavarba jön, annak érdemes treníroznia magát ilyen helyzetekre – erre kiváló megoldás lehet, ha a baráti körből vagy családunkból megkérünk valakit, hogy segítsen néhány jellemző interjúkérdés átbeszélésében.

Mire figyeljünk?

Nagyon fontos a már említett nyugodt körülmények megteremtése, ezért ha pl. éppen közlekedünk, vagy más, zajos helyen vagyunk, inkább kérjünk egy másik időpontot a beszélgetés lefolytatására. Ne féljünk attól, hogy emiatt elesnénk az álláslehetőségtől, hiszen az interjúztató érdeke is, hogy zavartalan legyen a beszélgetés, jól megértse egymást a két fél. Ha mégis emiatt nem ránk esne a választás, akkor valószínűleg komolytalan állásajánlatról van szó, ahol amúgy sem éreznénk jól magunkat.
Ezen kívül fordítsunk kellő időt arra is, hogy minden szempontból felkészültek legyünk. Gyakran követik el a pályázók azt a hibát, hogy amikor érkezik a telefonos megkeresés, bemutatkozik az interjúztató és elmondja, melyik cégtől és milyen állás ügyében jelentkezik, a jelöltnek fogalma sincs az adott munkakörről és ezt még szóvá is teszi. Ez rendkívül kellemetlen tud lenni, ezért praktikus megoldás, ha sok helyre pályázunk egy időben, hogy vezessünk valamilyen nyilvántartást az elküldött jelentkezésekről (pl. egy Excel táblázatban). Ha ennek ellenére sem rémlik, melyik állásról van szó, inkább kérjünk bővebb információt elöljáróban, de semmiképpen ne tegyük szóvá, hogy nem emlékszünk a konkrét álláshirdetésre.
A telefonos állásinterjúra tehát célszerű ugyanúgy felkészülni, mint a személyes meghallgatásra; vegyük komolyan, hiszen sok múlhat rajta! Mutassunk érdeklődést a munkakör iránt, készüljünk kérdésekkel, amiket feltehetünk (de az ne a bérre vonatkozzon) és mindenképpen tudakoljuk meg, mik a további lépések, mikorra várható a következő forduló. Próbáljunk pozitív lenni, mert ahogy mondani szokás: egy kedves mosoly semmibe nem kerül – és a telefonban is hallható!  :)


2014. dec. 15.

A fejlődés regénye


"A siker nem mérhető dolog, nem olyasvalami,
amit magunkra ölthetünk, vagy amit
bekeretezve a falra akaszthatunk.
A siker az a mély meggyőződés, hogy azzá váltunk,
akivé válnunk kellett; igazi önmagunkká
."
George Sheehan


Lyuk az úton

1. fejezet

Sétálok az utcán.
Nagy lyuk van előttem a járdán. Beleesek.
Áldozat vagyok. NEM az én hibám, hogy beleestem.
Egy örökkévalóságnak tűnik, amíg ki tudok kecmeregni.

2. fejezet

Sétálok az utcán.
Nagy lyuk van előttem a járdán.
Úgy teszek, mintha nem látnám. Megint beleesek.
El sem akarom hinni, hogy újra megtörtént.
MOST SEM az én hibám.
Hosszú idő, amíg megint kimászom.

3. fejezet

Sétálok az utcán.
Nagy lyuk van előttem a járdán.
Látom, hogy ott van, mégis beleesek.
Szokásommá vált a beleesés.
De a szemem nyitva. Tudom, hol vagyok.
Az ÉN hibám volt. Gyorsan kiugrok.

4. fejezet

Sétálok az utcán.
Nagy lyuk van előttem a járdán.
Kikerülöm.

5. fejezet Sétálok egy másik utcán.


"Nincs egyetlen pillanat sem az életedben, amikor ne lenne meg mindened, ami a boldogsághoz szükséges. Gondolkodj el ezen egy pillanatra! Boldogtalanságodnak az az oka, hogy arra figyelsz, amid nincs, ahelyett, hogy arra összpontosítanál, amid éppen most van."

Anthony de Mello






 

Elsőként fontos, hogy ne ess kétségbe, mert beleragadsz abba az energiába és az csak mélyebbre húz.
Naponta hallgass pozitív megerősítéseket.
Még jobb, ha le is írod őket.
Ahelyett, hogy állást keresnél, olyan tevékenységet keress magadnak, amit élvezel, szívesen csinálsz és meg is fizetik neked.
Ennek érdekében gondolatodban mindig az legyen, hogy mivel segíthetek másoknak.
Ragadj meg minden kínálkozó lehetőséget, hogy pénzt kereshess.
Ne válogass és ne félj kimozdulni a megszokott környezetedből.
Pár tipp, küldhetsz leveleket, e-maileket, használhatod a közösségi oldalakat, vagy egyéb ingyenes hírdetési oldalakat, ahol megoszthatod mással tevékenységedet.
Képezd át magad, ne félj az újtól.
Használd a „Célok kitűzése és elérése” hírlevélben leírtakat.

Lehet, hogy az jár a fejedben, hogy fontosabb a pénz keresete, mint az, hogy jól érezd magad, miközben dolgozol.
De vedd figyelembe, hogy ha csak arra koncentrálsz, hogy pénzt keress, az hosszú távon azt az energiát vonzza feléd, amiből éppen, hogy csak meg tudjsz élni, kapcsolataid romlanak, kedvetlenné válsz, ami később kihat egész életedre és ez a küzdelem végül testi problémákban nyilvánul meg.

Fontos, hogy ne ülj otthon, hanem folyamatosan mozgásban legyél, mert így a körülötted lévő energiák is be fognak indulni akaratodnak megfelelően.



2014. dec. 12.

házikedvenc a munkahelyen?

Jobban megy a munka, alacsonyabb a stressz szintje és erősebb a
bizalom azokban az irodákban, ahol házikedvenceik társaságában
dogoznak az alkalmazottak. Talán mondani sem kell, hogy a Google és az
Amazon a legkutyásabb-macskásabb munkahelyek közé tartoznak, de akad
olyan amerikai tech-cég is, ahol szelidített farkas sétál az
íróasztalok között.

Az állatok közelsége általában jó hatással van emberekre, ismerünk
kutya-, ló- és delfinterápiát, és az sem véletlen, hogy sok millióan
tartanak házikedvenceket. Az Entrepreneur összefoglalta, milyen
előnyökkel jár, ha a dolgozók bevihetik házikedvenceiket a
munkahelyükre.

Egy felmérés szerint az amerikai cégek 20 százalékánál engedik meg,
hogy az alkalmazottak magukkal vigyék kedvenceiket az irodába. A
kutyák vezetnek 76 százalékkal, mögöttük a macskák 15 százalékkal
képviseltetik magukat, a többi kedvenc pedig rágcsáló vagy hal.

Forrás: Jobline


Egyes vállalatoknál a közös kedvencet a céges hierarchiába is
beiktatják, a Build-a-Bear Workshopnál egy Milford nevű eb vezérkutyai
címet vívott ki magának, a P&G Petcare-nél pedig Euka a
kutyakommunikációs alelnöki posztot tölti be. A kaliforniai AnchorFree
szoftvercégnél a szelidített farkas mellett általában három-négy kutya
sündörög munkaidőben.
Andrew Neil, a BBC UK műsorvezetője szintet lépett ezen a téren, mert
az ő golden retrievere, Miss Molly állandó szereplője az élő adásnak,
és gyakran előfordul, hogy az interjúalany ölébe kucorodik a
beszélgetés alatt.

Erősödik a csapatszellem
Kísérletek is igazolják, hogy kézzelfogható előnyök származnak abból,
ha a dolgozók beviszik a házikedvencet a munkahelyre. A Central
Michigan University kutatói két csoporttal dolgoztak: az egyikben egy
kutya is „segítette” a feladatok megoldását, a másik team csupa
kétlábúból állt. Az eredmény az lett, hogy a kutyásoknál erősebb volt
a csapatszellem és nagyobb a kölcsönös bizalom, mint a másik csapat
esetében.

A Virginia Commenwealth University tudósai arra voltak kíváncsiak, a
házikedvenc jelenléte a munkahelyen milyen lelki és fiziológiai
hatásokat idéz elő. A kísérlet azt az eredményt hozta, hogy azoknál,
aki magukkal vitték a kedvnecüket az irodába, sokkal alacsonyabb volt
a stressz szintje, mint azok esetében, akik otthon hagyták kutyájukat
vagy macskájukat. A nagy stressz megemeli a vérnyomást, ez pedig szív-
és érrendszeri problémákhoz vezet. Az egészséges dolgozó jobban
teljesít, kevesebbet hiányzik, jobb életminősége miatt boldogabban és
kreatívabban végzi a munkáját.

Néhány alapszabály kedvenc-barát munkahelyek számára
Nem vagyunk egyformák, ezért – habár nehéz elképzelni – figyelembe
kell venni azt is, hogy lehetnek olyan munkatársak, akik nem örülnek,
hogy a kollégák magukkal hozzák szőrös barátaikat az irodába. Van, aki
ösztönösöen fél a nagytestű kutyáktól, legyenek mégoly jámborak is,
másokat irritál, hogy a macska egész nap gyanakodva szemmel tartja
őket az iratszekrény tetejéről. Ezért, miután a munkahelyi közösség
demokratikusan megszavazta, hogy jöhetnek a házikedvencek, le kell
fektetni néhány alapszabályt, hogy a rendszer senki számára ne legyen
kellemetlen.

    Meg kell határozni, mit szabad a kedvencnek és mit nem.
(Tilos az íróasztalokra felugrálni, kergetőzni, bizonyos helyiségekbe bemenni
stb.)
    Biztosítani kell a kedvencek alapvető szükségleteit (Friss víz,
szárazeledel, szagtalanított vécé, saját kuckó a gazdi asztala alatt.)
Kutyák esetében természetesen azzal is számolni kell, hogy a nap
közepén sétára van szüksége.
    Kedvencbiztos zóna létesítendő azon munkatársak számára, akik
allergiásak vagy valamiért utálják az állatokat.

Ezek után nincs más dolgunk, mint levelet írni a HR-osztálynak (ha van
ilyen), hogy dolgozói igény merült fel háziállatok behozatala
tekintetében. Ismerjük el a levélben, hogy kutyák, macskák jelenléte
az irodában néha kellemetlenséggel járhat, de hangsúlyozzuk, hogy egy
kedvencbarát munkahely milyen sokat profitálhat a négylábúaknak
köszönhetően.

Összefogással megmenthetjük a kis Ágoston életét

  Tóth-Helli Ágoston csak 10 hónapos, de csaknem 8 hónapja küzd a leukémia egy igen ritka fajtája ellen. Hiába harcol hősiesen, egyedül nem ...

Címkék